SZOKUJĄCA sprawa z KOBYŁKI: został napadnięty i zadzwonił po policję. Grozi mu 30 tysięcy złotych kary!

2021-01-12 9:07
Został napadnięty i zadzwonił po policję. Grozi mu 30 tysiąc złotych kary! Szokująca sprawa z Kobyłki
Autor: Canva.com / Facebook Został napadnięty i zadzwonił po policję. Grozi mu 30 tysiąc złotych kary! Szokująca sprawa z Kobyłki

Pan Rafał jest mieszkańcem Kobyłki, który od lat spokojnie porusza się po swoim mieście. Pod koniec 2020 roku został fizycznie napadnięty na własnej ulicy. Panu Rafałowi udało się jednak obezwładnić sprawców i zgłosić sprawę dzwoniąc pod numer 112. Patrol policji zjawił się na miejscu wyjątkowo szybko. Nie zwrócił jednak uwagi na sytuację w jakiej znalazł się pan Rafała, a na... brak maseczki.

- Pierwszą czynnością, którą wykonało dwóch przybyłych funkcjonariuszy było poinformowanie mnie (z jeszcze jadącego radiowozu!), żeby szykował dokument - "będzie mandat za brak maseczki". Maseczkę w tym czasie miałem na brodzie. Jak powiedzieli - tak zrobili. Mandatu nie przyjąłem. Sprawcy ataku na mnie pozostali wolni, ze zdarzenia została jedynie sporządzona notatka. - tak dalszy przebieg wydarzeń relacjonuje w mediach społecznościowych pan Rafał i dodaje - Dziś zostało wszczęte przeciwko mnie postępowanie w Sanepidzie. Grozi mi do 30 tysięcy PLN kary.

Cały wpis z 11 stycznia 2021 możecie zobaczyć poniżej.

Pan Rafał swoją historię również krótko podsumował:

W skrócie:

  • zostałem fizycznie napadnięty w nocy,
  • obroniłem się i obezwładniłem sprawców,
  • zadzwoniłem po Policję,
  • dostałem mandat za brak maseczki,
  • sprawcy zostali bezkarni,
  • grozi mi do 30,000 PLN kary z Sanepidu.

Post kończy apelem o udostępnienia. Czy w takiej sytuacji powinien zostać ukarany? Poczucie niesłusznej krzywdy z pewnością kazało mu działać i informować wszystkich, którzy mogą znaleźć się w podobnych kłopotach.

Sprawa jest przez nas monitorowana. Artykuł będzie aktualizowany

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Napad na warzywniak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE