ZOO Warszawa

i

Autor: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Z Warszawy

ZOO w Warszawie rozpoczyna specjalną zbiórkę. "Zwierzaki będą zachwycone"

2023-09-22 16:10

Warszawskie ZOO rusza ze zbiórką, w którą mogą zaangażować się wszyscy mieszkańcy stolicy. Przedstawiciele ogrodu apelują, by przynosić im żołędzie i orzechy, przeznaczone dla części zwierząt jako urozmaicenie żywienia. Poznaliśmy już najważniejsze szczegóły akcji.

ZOO w Warszawie rozpoczyna zbiórkę orzechów i żołędzi

- Jak co roku Warszawskie ZOO zbiera dla swoich zwierząt żołędzie i orzechy. Od 22 września czekamy na orzechy włoskie, laskowe oraz żołędzie. Zbiórka ma charakter charytatywny i edukacyjny - obiecujemy, że obdarowane zwierzaki będą zachwycone, a ich opiekunowie bardzo wdzięczni! - przekazali przedstawiciele ogrodu.

Jak wspomniano, zbiórka rozpoczęła się 22 września i potrwa do 22 października. Chętni mogą dostarczać dary codziennie, od poniedziałku do niedzieli w godz. 7:00 - 19:00. Należy udać się z nimi do jednego z dwóch wejść do ZOO - od strony ul. Ratuszowej  lub od strony mostu Gdańskiego.

- Zebrane żołędzie i orzechy posłużą jako urozmaicenie żywienia między innymi dla żubrów, jeleni sika, antylop, żyraf oraz małp, dlatego powinny być dojrzałe, suche, zdrowe, pozbawione zanieczyszczeń i bez owadów w środku. Spleśniałe, zgniłe albo zanieczyszczone ziemią mogłyby zaszkodzić zwierzętom i zepsuć resztę zbiorów - podkreślono w specjalnym komunikacie.

Przedstawiciele ZOO poprosili również, aby wśród darów nie przynosić kasztanów, gdyż nie zostaną one spożytkowane. Przypomnieli też, by podczas zbierania zostawić nieco żołędzi w okolicach drzew, gdyż przydadzą się one dziko żyjącym zwierzętom, chociażby wiewiórkom czy dzikom.

Łoś na Grochowie - zobacz zdjęcia:

To najpiękniejsza ulica w Warszawie? Ma szansę na prestiżową nagrodę!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE