zwierzęta Ukraina

i

Autor: Twitter @UAnimalsENG; Twitter / Збройні Сили України. Війна з окупантами

Ukraina

ZOO w Nowej Kachowce całkowicie zalane. Niemal wszystkie zwierzęta zginęły

2023-06-07 13:58

Jak przekazali w środę przedstawiciele ukraińskiej organizacji pozarządowej UAnimals, ogród zoologiczny Kazkowa Dibrowa w okupowanej Nowej Kachowce na południu Ukrainy został zalany w wyniku wysadzenia przez Rosjan zapory hydroelektrowni na Dnieprze. Niestety, zginęły niemal wszystkie zwierzęta. Powódź przetrwały głównie kaczki i łabędzie.

Ukraińskie ZOO całkowicie zalane

- Przyjaciele, skontaktowaliśmy się z władzami ogrodu zoologicznego Kazkowa Dibrowa. (...) Potwierdzono nam, że ZOO jest całkowicie zalane. (...) Człowiek, z którymi rozmawialiśmy, powiedział: "Próbowaliśmy ze wszystkich sił ochronić obiekt w warunkach okupacji. Teraz ZOO przestało istnieć" - czytamy w komunikacie UAnimals na Telegramie.

Ukraińskie władze i użytkownicy mediów społecznościowych od godzin porannych publikują zdjęcia i nagrania ukazujące tragiczny los zwierząt z terenów dotkniętych powodzią. Informowano m.in., że w pobliżu budynków mieszkalnych pojawiły się przerażone sarny, na ulicach Chersonia - bobry, a na zatopionych ulicach Nowej Kachowki - łabędzie.

Czytaj również: Dramatyczny wypadek. 14-letni rowerzysta śmiertelnie potrącony przez autobus

Lokalne władze z obwodu chersońskiego apelują do mieszkańców, by podczas ewakuacji nie zapominali o zabraniu ze sobą zwierząt domowych. Na Telegramie można odnaleźć nagrania i fotografie przedstawiające policjantów ratujących psy, a także miejscowych cywilów próbujących ochronić przed wodą krowy i inne zwierzęta gospodarskie.

Zniszczenie zapory w Nowej Kachowce

Rosyjscy okupanci wysadzili zaporę w Nowej Kachowce, która tworzy rozciągający się na 240 km Zbiornik Kachowski - poinformowały we wtorek władze Ukrainy. Zlokalizowana na zaporze hydroelektrownia została całkowicie zniszczona. Poziom wody w zbiorniku szybko opada, trwa ewakuacja zagrożonych zalaniem terenów położonych poniżej tamy.

Rosjanie wysadzili tamę na Dnieprze. Ukraina zostanie zalana. Totalna masakra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE