Zniżka do muzeum i darmowa komunikacja miejska. Będą ulgi dla zaszczepionych na COVID-19?

2021-01-08 20:04
Zniżka do muzeum czy darmowa komunikacja miejska. Będą ulgi dla zaszczepionych warszawiaków?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zniżka do muzeum czy darmowa komunikacja miejska. Będą ulgi dla zaszczepionych warszawiaków?

Blisko 40 proc. Polaków nie zamierza zaszczepić się przeciw COVID-19. Żeby zachęcić warszawiaków do szczepień, radni proponują wprowadzenie zachęt, np. zniżki do muzeów czy darmową komunikację miejską. Co na to prezydent Warszawy?

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?

Miasto zachęci warszawiaków do szczepień przeciw COVID-19?

Radna warszawy Renata Niewitecka oraz wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz złożyli interpelację do prezydenta Trzaskowskiego. Chodzi o wprowadzenie zachęt dla mieszkańców Warszawy, które mogłyby wpłynąć pozytywnie na ich decyzję o szczepieniu przeciw COVID-19. Wśród przedstawionych pomysłów znalazły się:

  • jednorazowa zniżka do wybranych miejskich muzeów lub teatrów,
  • karta uprawniająca do darmowego parkowania w danym dniu,
  • darmowa komunikacja miejska w dniu, kiedy mieszkaniec zaszczepi się przeciw COVID-19

- Miłym gestem byłoby także zaopatrzenie wszystkich punktów szczepień na terenie m.st. Warszawy w gadżety reklamowo-promocyjne, które byłyby wręczane każdemu zaszczepionemu przeciw COVID-19 - czytamy w interpelacji.

Czytaj także: Puste lodówki warszawskich szpitali. Czy szczepienia seniorów rozpoczną się na czas?

Według badań Uniwersytetu Warszawskiego tylko 17 proc. Polaków zamierza się zaszczepić przeciw COVID-19 możliwie szybko, a 23 proc. dopiero po pewnym czasie. Az 38 proc. osób nie zamierza się szczepić w ogóle.

- Potrzebna jest nie tylko kampania edukacyjno-promocyjna, ale także realne działania mogące zachęcić mieszkańców Warszawy do dobrowolnych szczepień. Im więcej osób się zaszczepi tym szybiej wrócimy do sytuacji sprzed pandemii - podkreślają radni.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE