Książulo w Biesiadowie

i

Autor: Książulo - YT Screenshot/Kopalnia Sukcesu - YT Screenshot

gastronomia

Znany youtuber wprost skrytykował warszawską pizzerię. Właściciel ostro zareagował

2023-12-05 21:14

W jednym z filmów na swoim kanale znany youtuber Książulo skrytykował pizzerię Biesiadowo na warszawskim Targówku. Twórca szczególnie negatywnie ocenił jakość składników pizzy. Teraz na jego zarzuty odpowiedział właściciel sieci restauracji.

Miesiąc temu na kanale youtubera Książulo pojawił się film "NAJGORSZA PIZZA W PL? (PIZZA MMA #1)", w którym porównywał pizze z różnych znanych sieci restauracji. Pod lupę wziął m.in. produkt spod szyldu Biesiadowo. To znana knajpa, która ma w całej Polsce dziesiątki lokali.

Youtuber udał się do jednego z nich, znajdującego się na warszawskim Targówku. Okazało się, że pizza wypadła w jego teście fatalnie i wylądowała na samym końcu rankingu. Twórca skrytykował niskiej jakości składniki, a szczególnie ser, który według niego przypominał ser topiony.

Właściciel Biesiadowa odpowiada na krytykę Książula

Jak się okazuje, właściciel sieci restauracji Biesiadowo po obejrzeniu filmu youtubera postanowił zareagować stanowczo i osobiście przyjrzeć się tej sprawie. W wyniku swojego śledztwa opublikował film "KSIĄŻULO miał rację, sam sprawdziłem!", w którym odnosi się do zarzutów youtubera.

Na nagraniu widzimy właściciela sieci Biesiadowo w towarzystwie franczyzobiorcy prowadzącego lokal na Targówku, w którym stołował się Książulo.

- Jestem tutaj, ponieważ niedawno ukazał się film znanego youtubera Książulo, który bardzo mocno skrytykował naszą pizzę. Po obejrzeniu tego materiału zobaczyłem, jaka jest jakość tej pizzy i zobaczyłem, że tak naprawdę ta pizza nie ma prawa być zrobiona z naszych składników, które dostarczamy jako sieć - powiedział Wojciech Goduński, właściciel sieci Biesiadowo.

Na nagraniu pan Jarosław, franczyzobiorca Biesiadowa, przyznał, że w jego lokalu były wykorzystywane inne składniki niż te, które dostarczała mu hurtowania Biesiadowa.

- Okazało się, że stwierdziliśmy na kuchni ponad 20 składników niepochodzących z hurtowni Biesiadowa. Za jakość w tym lokalu chcielibyśmy serdecznie przeprosić - powiedział Wojciech Goduński, właściciel sieci Biesiadowo.

W tych miejscach w Warszawie kręcono serial "Ślepnąc od świateł"

Jak powstaje mistrzowska pizza? Wojciech Madyś | Tak trzeba żyć #21 Eska Rock