hotele

i

Autor: Canva.com

Znamy datę otwarcia hoteli, galerii handlowych, żłobków i przedszkoli! Kiedy wchodzi w życie drugi etap odmrażania gospodarki?

2020-04-29 11:05

Będzie zielone światło dla działalności hoteli i niektórych instytucji kultury. Premier ma dziś podać termin kolejnego, drugiego, etapu odmrażania gospodarki. Niewykluczone jednak, że zgodę na funkcjonowanie dostaną też galerie handlowe. Dowiedzcie się więcej już teraz, czytając ESKA.pl Warszawa

Kiedy otworzą galerie handlowe? Czy możemy jechać do hotelu? Te pytania zadawaliśmy sobie od dawna! Po godzinie dziesiątej, 29 kwietnia odbyła się konferencja prasowa, która rozwiała wiele naszych wątpliwości. Rząd ogłosił datę rozpoczęcia wdrażania drugiego etapu odmrażania gospodarki. Pierwszy z czterech etapów zdejmował między innymi zakaz poruszania się w celach rekreacyjnych oraz zakaz wstępu do lasów i parków. Szkoły pozostają zamknięte do 24 maja, a egzaminy ósmoklasistów i maturalne zostały już przesunięte na czerwiec. Nie odbędą się również egzaminy ustne. Cały proces potrwać może do czerwca, jeśli sytuacja w kraju nie pogorszy się przez epidemię. Jak przedstawia się drugi etap nabierania prędkości przez życie gospodarcze? Premier podczas konferencji przyznał, że nie można do końca przewidzieć, co się wydarzy. Konsekwentnie otwiera jednak gospodarkę, lecz dalej musimy utrzymywać dystans społeczny.

Kiedy otworzą galerie handlowe?

29 kwietnia premier ogłosił datę rozpoczęcia drugiego etapu odmrażania gospodarki. Zgodnie z nim od dnia 6 maja otworzone zostaną:

- Przedszkola i żłobki

Od 4 maja:

- Hotele i obiekty z miejscami noclegowymi

- Galerie handlowe

- Biblioteki

- Muzea i inne miejsca kultury

COŚ DOBREGO #14
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE