straż miejska

i

Autor: Pexels; strazmiejska.waw.pl

Kryminalne

Znalazłeś taki papier za wycieraczką? Lepiej dokładnie mu się przyjrzyj

2023-09-27 14:07

Warszawska straż miejska przekazała, że jeden z mieszkańców poinformował ich o fałszywych wezwaniach do zapłaty mandatu za nieprzepisowe parkowanie, wkładanych za wycieraczki samochodów. - Nie korzystaj z podanego tam numeru konta, nie daj się oszukać! - zaapelowali funkcjonariusze.

Straż miejska ostrzega przed fałszywymi wezwaniami

Fałszywe wezwania są bardzo podobne do tych wystawianych przez strażników, jednak da się je rozpoznać. Przede wszystkim oryginalne wezwania nigdy nie zawierają numeru konta do opłaty mandatu ani jego wysokości. Są wezwaniami do stawiennictwa się w siedzibie straży i złożenia wyjaśnień.

Są też wystawione na jednolitym, białym tle. Tymczasem na fałszywce pojawia się numer konta, a tło jest biało-szare.

- Również rewers fałszywego wezwania różni się od oryginału: tekst nie zawiera polskich znaków diakrytycznych, jest pełen błędów i literówek - przekazali strażnicy.

Funkcjonariusze przypominają i ostrzegają, że straż miejska nigdy nie podaje na swoich wezwaniach numerów kont do opłacenia mandatu. W przypadku wątpliwości związanych z autentycznością wezwania najlepiej udać się z nim do najbliższego oddziału terenowego straży.

straż miejska

i

Autor: strazmiejska.waw.pl

Wizualizacja nowego przedszkola w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Nowy kościół w Warszawie. Mieszkańcy boją się głośnych dzwonów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE