Zmienia się sposób diagnozowania koronawirusa! Co trzeba wiedzieć?

2020-09-08 6:49
Zmienia się sposób diagnozowania koronawirusa! Co trzeba wiedzieć?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe - ilustracja do materiału: Zmienia się sposób diagnozowania koronawirusa! Co trzeba wiedzieć?

Nie chcieli, żeby osoby z objawami koronawirusa przychodziły do przychodni po skierowanie na testy, więc wzięli sprawy w swoje ręce. Lekarze zakończyli rozmowy z Ministrem Zdrowia w poniedziałek 7 września. Już niebawem zmieni się sposób diagnozowania chorych. Co trzeba wiedzieć? Przeczytajcie więcej już teraz na ESKA.pl Warszawa!

Zmienia się sposób diagnozowania koronawirusa! Co trzeba wiedzieć? W najpoważniejszych przypadkach, czeka nas zamiast wizyty w gabinecie - druga teleporada. To efekt rozmów lekarzy rodzinnych z Ministrem Zdrowia. Nie chcieli, żeby osoby z objawami koronawirusa przychodziły do przychodni po skierowanie na testy. To ich zdaniem zagrażało personelowi i pozostałym pacjentom. Dlatego, jak mówił minister zdrowia, Adam Niedzielski - zdecydowano się wprowadzić wyjątek:

- W przypadku, gdy mamy gorączkę powyżej 38 stopni, kaszel, duszności i utratę węchu lub smaku, wtedy nie będzie konieczności odbycia tej tradycyjnej wizyty czyli badania fizykalnego przed zleceniem testu.

Lekarze po rozmowach z Ministrem Zdrowia - wnioski, decyzje

Jesteśmy zadowoleni z rozmów i ich efektu - mówił rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych, dr Michał Sutkowski:

- Te działania są działaniami odpowiedzialnymi na rzecz i pacjentów z COVID-19 i czy potencjalnym zakażeniem COVID-19 i resztą pacjentów. Ci pacjenci w przychodni nie mieszają się.

Pod koniec miesiąca lekarze i resort mają podsumować wprowadzone zmiany.

Nowe karetki w Zamościu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE