Zmiany dla pracowników żłobków. List intencyjny podpisany

i

Autor: Konrad Traczyk Zmiany dla pracowników żłobków. List intencyjny podpisany

Będą zmiany dla pracowników żłobków? List intencyjny już został podpisany

2022-11-29 20:17

Zniżki i ulgi dla pracowników żłobków, a także dodatkowy urlop. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i posłanka Aleksandra Gajewska podpisali w poniedziałek list intencyjny w sprawie zmiany Ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do 3 lat. W dodatku, już od 4 kwietnia przyszłego roku w Warszawie będzie obchodzony Dzień Opiekuna Małego Dziecka.

Ulgi i zniżki dla pracowników żłobków?

Zniżki i ulgi dla pracowników żłobków, a także dodatkowy urlop - list intencyjny w sprawie zmian w ustawie o opiece nad dziećmi do lat 3 podpisali prezydent Warszawy, posłanka Aleksandra Gajewska i pracownice jednego ze stołecznych żłobków. W dodatku 4 kwietnia, od przyszłego roku w Warszawie będzie obchodzony Dzień Opiekuna Małego Dziecka. Jak tłumaczy jedna z inicjatorek projektu, posłanka Aleksandra Gajewska - zakłada on m.in. 33-procentowe zniżki na przejazdy komunikacją publiczną.

- Chodzi też o tę bardzo ważną kwestię - ochrony prawnej, która przysługuje funkcjonariuszom publicznym. Raz na dwa lata będzie paniom przysługiwało dodatkowych 5 dni urlopu, a także preferencje dla dzieci opiekunów, określonych w warunkach przyjmowania dzieci do żłobka, czy klubiku dziecięcego - mówi Aleksandra Gajewska.

Pracownice żłobków komentują zmiany

Do proponowanych zmian pozytywnie podchodzą pracownice żłobków. - Wierzę, że uda się je wprowadzić w życie - mówi kierowniczka stołecznego żłobka nr 66, Aleksandra Acalska-Majewska.

- Wspieramy rodziców w opiece, wspieramy rodziców w wychowaniu, przede wszystkim wspieramy ich w ich codzienności. Myśląc o ustawie, sądzę, że ona nie tylko podniesie prestiż naszego zawodu w oczach społeczeństwa, ale przede wszystkim wskaże należne miejsce w edukacji - dodaje Aleksandra Acalska-Majewska.

Według badań stołecznego ratusza z opieki żłobkowej w Warszawie zadowolonych jest 96 procent rodziców.

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62

Kapsle, chłopek, zaczarowany berek, krowa. Czy pamiętasz jeszcze zasady tych gier? [Quiz]

Pytanie 1 z 10
Ile pól do skakania miał popularny chłopek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE