Złodziej wkroczył na plebanię. Nim przyjechała policja, został ujęty przez księży

2023-01-02 14:43
ksiądz
Autor: Pexels

Plebanie w Węgrowie stały się celem 53-latka. Złodziejowi udało się okraść jedną z nich, jednak w drugiej ujęli go sami księża. Sprawą zajęła się policja, a mężczyźnie grozi kara więzienia.

Dyżurny węgrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu na plebanię jednego z miejscowych kościołów. Policjanci natychmiast pojechali do świątyni. Okazało się wówczas, że złodziej, wykorzystując nieobecność duchownych, dostał się do środka.

Czytaj również: Pijana policjantka miała wypadek. Są konsekwencje służbowe

Księża sami ujęli złodzieja na plebanii

- W trakcie szukania łupów został ujęty przez księży, którzy wrócili wcześniej niż pierwotnie planowali - wyjaśniła mł. asp. Monika Księżopolska.

Dodała, ze 53-latek został przekazany funkcjonariuszom. - W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci z komendy w Węgrowie ustalili, iż zatrzymany mężczyzna kilka dni wcześniej włamał się także do innej plebanii w Węgrowie, skąd ukradł przedmioty o łącznej wartości 650 zł - podała mł. asp. Monika Księżopolska.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Sąd Rejonowy w Węgrowie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

„Żeby zbudowali trzecią linię metra”. Tego właśnie warszawiacy życzą sobie w nadchodzącym roku!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE