Zjazd krytyków Putina pod Warszawą. Chcą objąć władzę w Rosji

i

Autor: pixabay.com

Zjazd krytyków Putina pod Warszawą. Zapadną kluczowe decyzje ws. obalenia władzy?

2022-10-24 8:15

Przeciwnicy Putina spotkają się w miejscowości Jabłonna pod Warszawą. Byli rosyjscy parlamentarzyści planują przejąć władzę po upadku Putina. Podczas spotkania na Mazowszu mają ustalić najważniejsze cele. Kiedy odbędzie się spotkanie?

Zjazd wolnej Rosji pod Warszawą

Jak ustalił portal rp.pl, w Jabłonnie w dniach 4-7 listopada ma się odbyć spotkanie byłych deputowanych Dumy, którzy byli parlamentarzystami przed aneksją ukraińskiego Krymu w 2014 roku. Na Mazowszu mają się pojawić także byli przedstawiciele rosyjskiego Senatu oraz rosyjskiej opozycji oraz działacze społeczni potępiający rządy Putina. W wydarzeniu ma wziąć udział co najmniej 50 osób.

Czytaj także: Putin ogłosił stan wojenny na anektowanych terytoriach Ukrainy

Jak podkreślono, w Jabłonnie przeciwnicy reżimu Putina i wojny w Ukrainie chcą ustalić najważniejsze cele działania. W planach jest przyjęcie "deklaracji zasad konstytucyjnych wolnej Rosji" oraz ustalenie planu i zasad "oporu narodowego" przeciwko Putinowi w kraju i za granicą. Zapaść mają kluczowe decyzje, które zostaną wdrożone w pierwszej kolejności po obaleniu prezydenta Rosji.

– Oczywiste jest, że po tym, jak Ukraina odniesie zwycięstwo, w Rosji rozpoczną się nieodwracalne procesy. Rozpoczynamy proces utworzenia alternatywnych organów władzy, które będą w stanie przejąć stery rządzenia po upadku Putina. W Warszawie dokonamy pierwszego kroku w tym kierunku – mówi „Rzeczpospolitej” Aleksiej Baranowski, rosyjski opozycjonista i jeden z organizatorów zjazdu.

Czytaj także: Rosyjski atak na Białą Cerkiew przy pomocy dronów. Doszło do serii eksplozji [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jak podkreślono, w planach jest utworzenie rządu na uchodźstwie, który zwróci się z prośbą o uznanie m.in. do władz Ukrainy.

Jabłonna została wybrana na miejsce spotkania ze względu na historyczne znaczenie tego miejsca. W pałacu Polskiej Akademii Nauk stał okrągły stół - ten sam, przy którym w Warszawie odbywały się rozmowy skutkujące upadkiem komunizmu.

Pytania z "Milionerów" za największą kasę! Wygrałbyś milion złotych? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?
Ostrzał rakietowy Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE