Zdymisjonowany wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej wróci do pracy w ratuszu

2021-01-14 11:14 Alina Makarczuk
Paweł Rabiej zostaje w ratuszu.
Autor: um.warszawa Paweł Rabiej zostaje w ratuszu.

Jest w trakcie rozmów z władzami miasta. W listopadzie 2020 r. prezydent Warszawy zdymisjonował swojego zastępcę odpowiedzialnego za warszawską służbę zdrowia, przez to że udał się na urlop bez jego zgody. Emocje opadły. Teraz ma wrócić do ratusza. "Mało kto jest tak kompetentny jak on" - mówią nasi rozmówcy.

Emilewicz na stoku i musi się tłumaczyć? Premierze, otwórz stoki, restauracje i hotele przynajmniej dla polityków PiS-u. Komentarz Adama Federa WIDEO

Wielki powrót po dymisji w ratuszu

3 listopada prezydent Warszawy zdymisjonował swojego zastępcę odpowiedzialnego za warszawską służbę zdrowia Pawła Rabieja (Nowoczesna), przez to że udał się na urlop bez jego zgody. Więcej o sprawie pisaliśmy tu. Mimo dymisji ma wrócić do pracy w ratuszu. Jak udało się nam ustalić, już dziś ma odbyć się spotkanie prezydenta Rafała Trzaskowskiego ​z jego byłym zastępcą i przyszłym współpracownikiem. Ich rozmowa ma dotyczyć nowego stanowiska dla Rabieja w ratuszu. - Mało kto jest tak kompetentny jak on - mówili nam nasi rozmówcy.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, jeszcze w grudniu Paweł Rabiej zastanawiał się czy chce zostać w polityce,po przemyśleniach - stwierdził, że chce, a prezydent stolicy chętnie przyjmie go z powrotem. Już w najbliższym czasie ma być wiadomo, jakie obejmie stanowisko. Bo obowiązki Rabieja po jego dymisji przejęła Renata Kaznowska.

Emocje opadły. "Liczą się kompetencje"

Po dymisji, Paweł Rabiej spotkał się z falą krytyki wśród polityków i internautów. Tłumaczył się w mediach ze swojej decyzji o wyjeździe na urlop w szczycie pandemii i nieraz podkreślał, że rozumie powody dymisji. Podkreślał, że potrzebował urlopu po przejściu koronawirusa. Ale ten argument nie zmienił decyzji Trzaskowskiego o odwołaniu Rabieja z funkcji wiceprezydenta. Wielu urzędników i polityków, głównie z Nowoczesnej, wsparło Rabieja.

- Pan Rabiej posiada bardzo dużą wiedzę o służbie zdrowia w Warszawie. Mam nadzieję, że prezydent Rafał Trzaskowski nie zamknął ostatecznie drogi dla Pawła Rabieja i że jego wiedza i umiejętności będą jeszcze dla Warszawy skutecznie wykorzystane - mówił nam w listopadzie, tuż po dymisji Rabieja, wiceprzewodniczący Rady Miasta Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej.

„Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!"

Atak zimy w Polsce