"Zdrowy Powstaniec". Warszawa uruchamia infolinię dla powstańców warszawskich [NUMER TELEFONU]

2020-02-28 18:10 STAN
Zdrowy Powstaniec. Warszawa uruchamia infolinię dla powstańców warszawskich [NUMER TELEFONU]
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Jeden numer, pod którym można załatwić wiele spraw. Warszawa uruchamia infolinię dla powstańców warszawskich. Jaką pomoc można w ten sposób uzyskać? Pod jaki numer dzwonić? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

- Opieka nad powstańcami warszawskimi to priorytet władz Warszawy i prezydenta Trzaskowskiego. Stworzyliśmy specjalną infolinię "Zdrowy Powstaniec" (22) 618 1944, która pomoże powstańcom szybko umówić się na wizytę lekarską w najbliższej przychodni - lub na wizytę lekarza w domu - informuje na Twitterze wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

- Uruchamiamy infolinię, na którą powstańcy lub ich rodziny mogą zadzwonić po to, aby umówić wizytę lekarską w najbliższej przychodni, blisko domu, skorzystać z dowozu, albo jeśli jest taka potrzeba, zamówić wizytę lekarską u siebie w domu - tłumaczy wiceprezydent i dodaje, że to nie wszystko co władze miasta mają dla powstańców.

- Rozszerzyliśmy także możliwość korzystania z badań laboratoryjnych, z rezonansu magnetycznego oraz tomografu. Skierowania na te badania można uzyskać w przychodni przy ul. Litewskiej podczas wizyty lekarskiej, a badanie jest wykonywane natychmiast w Szpitalu Praskim - dodaje Rabiej.

Od kilku miesięcy bohaterowie mogą też korzystać z Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich przy ulicy Nowolipie 22.

Jak wypełnić e-PIT?