ZDM sprzedaje kolejne odholowane samochody - do kupienia 16 pojazdów!

2022-03-14 12:39

Zarząd Dróg Miejskich znów wystawia na sprzedaż odholowane z warszawskich ulic samochody. Tym razem pod młotek idzie 16 aut. Wszystkie są w dobrym stanie. Jakie pojazdy można kupić? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Zarząd Dróg Miejskich Warszawy organizuje kolejną już sprzedaż odholowanych aut. Pierwszy raz samochody na sprzedaż wystawiano jesienią 2021, a cała akcja spotkała się z dużym odzewem zainteresowanych. ZDM liczy na to, że tak będzie i tym razem. Na stronie zarządu przeczytać możemy, że sprzedaży nie podlegają auta odholowane spod zakazu parkowania. Pod młotek idą auta usunięte z ulic w procedurze art. 50a PoRD, czyli pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub takie, których stan wskazuje, że nie są używane. Takie samochody usuwane są na wniosek Straży Miejskiej lub Policji. Jeśli w ciągu 6 miesięcy nikt nie zgłosi się po ich odbiór, przechodzą one na własność miasta (procedura opisana jest tutaj). Tym razem do kupienia jest 16 samochodów. W dalszej części artykułu znajdziecie ich listę.

Matki kontra Putin. Kobiety z dziećmi zaprotestowały przeciwko wojnie na Ukrainie

ZDM sprzedaje 16 samochodów - LISTA 

Większość odholowywanych z warszawskich ulic samochodów to totalne wraki, które po 6 miesiącach trafiają po prostu na złom. Zdarzają się jednak wyjątki - auta w dobrym stanie. W poprzedniej odsłonie akcji ZDM sprzedawało 8 takich pojazdów, z czego 7 znalazło nowych właścicieli. Wszystkie sprzedano za łączną kwotę 92 700 zł. Tym razem do nabycia jest 16 aut (w tym jedno wystawione powtórnie). Ich listę zamieszczamy poniżej:

 1. audi a3,
 2. audi a6,
 3. chevrolet lacetti,
 4. chrysler cruiser,
 5. fiat ducato,
 6. ford fusion,
 7. mazda 6 kombi,
 8. mercedes c180 kombi,
 9. nissan primastar,
 10. opel corsa,
 11. opel vectra,
 12. peugeot 407,
 13. renault laguna kombi,
 14. smart fortwo,
 15. volkswagen phaeton,
 16. volkswagen polo.

Wszystkie wystawione samochody możecie zobaczyć w naszej galerii. Szczegóły przetargu znajdziecie zaś tutaj.

Źródło: zdm.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE