Studenci będą ćwiczyć w domu przed kamerkami!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Studenci będą ćwiczyć w domu przed kamerkami!

Zdalny będzie nawet wf! Studenci Uniwersytetu Warszawskiego będą ćwiczyć przed kamerkami

2020-09-29 20:16

Studenci wracają na uczelnie! Jednak nie wszyscy pojawią się fizycznie w salach wykładowych. Władze uniwersytetów nie chcą ryzykować i w większości decydują się na mieszany lub całkowicie zdalny tryb nauczania. Jak idą przygotowania do rozpoczęcia nowego roku akademickiego? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Zdalne treningi szermierki w Koniczynce

Powrót na uczelnie

Uczelnie przyznają, że nie będzie lekko, ale póki co wszystko idzie zgodnie z planem. Większość zajęć teoretycznych, czyli m.in. wykłady - będzie się odbywać zdalnie. Ale są też przedmioty, ​których nie da się przenieść do wirtualnej przestrzeni.

- Zajęcia o charakterze laboratoryjnym, terenowym, albo zajęcia integrujące dla studentów pierwszego roku będą odbywać się zdalnie - tłumaczy Olga Laska z biura prasowego Uniwersytetu Warszawskiego. Podobnie sytuacja wygląda m.in. na Politechnice Warszawskiej, SGH czy SGGW.

Czytaj także: Do kiedy jest ważna legitymacja studencka? Ulgi i zniżki dla studentów

Zdalny wf, czyli quizy i ćwiczenia przed kamerką

Co ciekawe, zdalnie mają się odbywać także zajęcia wychowania fizycznego. W ubiegłym semestrze, gdy przez pandemię Uniwersytet Warszawski został zamknięty, zamiast zajęć wf studenci musieli rozwiązywać quizy. Znalazły się w nich pytania m.in. o wymiary boiska do siatkówki czy o wymiary i rodzaje kijków do nordic walkingu.

W tym semestrze Uniwersytet Warszawski ma inny pomysł. Część zajęć odbędzie się tradycyjnie, w formie stacjonarnej. Studenci będą mieli też do wyboru zajęcia zdalne.

- Prowadzone na żywo, w czasie rzeczywistym, za pomocą platformy do prowadzenia wideokonferencji. Będą to głównie zajęcia z fitnessu, np. joga, stretching - dodaje Laska.

Czytaj także: Kiedy początek roku akademickiego na warszawskich uczelniach? [TERMINY]

"Dostęp do nośnika z kamerą"

Przy zajęciach zdalnych widnieją konkretne wymagania, które student musi spełnić, by wziąć udział w zajęciach. Wśród nich m.in.:

  • dostęp do nośnika z kamerą i głośnikiem jako narzędzi niezbędnych do udziału w zajęciach on-line (podczas zajęć wymagane jest aktywne uczestnictwo oraz pełna interakcja z prowadzącym),
  • we własnym zakresie zapewni sobie bezpieczne miejsce do ćwiczeń.

Na większości warszawskich uczelni rok akademicki rusza 1 października. Studenci UW rozpoczną zajęcia dwa tygodnie później.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE