dom Zbyszka

i

Autor: zrzutka.pl/t4cckw

Poruszające

Zbyszek rzucił szkołę, by zbudować dom dla rodziny. 18-latek walczy o lepsze jutro

2023-03-31 18:43

Zbyszek Reszke pochodzi z podradomskiej wsi Lisów, gdzie mieszka z siostrą i matką. Jako że rodzina wkrótce będzie musiała wyprowadzić się z wynajmowanego domu, chłopak postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Ze wsparciem ludzi dobrej woli buduje nowe miejsce dla swoich najbliższych.

Ojciec 18-letniego Zbyszka zmarł na raka siedem lat temu. Chłopak nie ukrywa, że gdy rodzic żył, całej rodzinie było znacznie łatwiej. Później zaczęły się kłopoty - brak pieniędzy, zrujnowany dom, problemy z ogrzewaniem i dostępem do ciepłej wody. Co więcej, wkrótce skończy się umowa najmu mieszkania finansowanego przez gminę, więc rodzina będzie się musiała z niego wyprowadzić.

18-letni Zbyszek buduje dom dla swojej rodziny

Zbyszek zdecydował się, że weźmie sprawy w swoje ręce. Sam zaczął budować nowy dom, który został rozebrany w innym miejscu i postawiony w nowej lokalizacji. Aby móc go wykończyć, chłopak spędza na działce cały wolny czas, o czym opowiedział w "Uwaga!" TVN. Pomagają mu koledzy, sąsiedzi, ludzie dobrej woli. Część materiałów udało mu się dostać za darmo, część kupił po okazyjnej cenie.

Aby móc nabyć cokolwiek, Zbyszek rzucił szkołę i wyjechał do pracy do Holandii. Wcześniej dorabiał już od 15. roku życia. Choć obecnie wiele godzin spędza na budowie domu, jednocześnie nadal zarabia, układając kostkę brukową.

Chłopak nie ukrywa, że po zakończeniu prac chciałby wrócić do szkoły i zdobyć wykształcenie. Na razie na pierwszym miejscu stawia jednak zapewnienie swojej rodzinie dachu nad głową. Swoją historię opisał więc w Internecie oraz opowiedział o niej we wspomnianym programie "Uwaga!" TVN.

Chętni do pomocy Zbyszkowi mogą to uczynić poprzez udostępnioną przez niego zbiórkę:

Źródła: "Uwaga!" TVN, zrzutka.pl

Zobacz, jak obecnie wygląda kamienica przy ul. Łuckiej 8 w Warszawie:

Budowa nowego osiedla zatka ulice. Mieszkańcy proszą o pomoc
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE