Mała retencja. Liczy się każda kropla

i

Autor: Shutterstock

Zbiornik na deszczówkę pod boiskiem szkolnym. Nowatorski projekt na Ursynowie

2020-09-08 17:48 Materiał sponsorowany

Zbiornik retencyjny będzie zlokalizowany pod boiskami szkolnymi. To wyjątkowy projekt w skali całego miasta. Ma pomóc w zatrzymywaniu deszczówki. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Zbiornik na deszczówkę... pod boiskiem

Obok szkoły przy ul. Zaruby ma powstać wyjątkowa w skali miasta instalacja retencji wody. W tym tygodniu ruszy przetarg, budowa rozpocznie się wiosną, a pod koniec 2021 zbiornik będzie gotowy. To pierwsza taka instalacja w Warszawie. Wielkość zbiornika na razie nie jest znana, tym zajmie się firma która wygra przetarg i ustali na podstawie wymaganych pomiarów ile woda można zatrzymać i tym samym jak duży powinien być zbiornik. Wiadomo jednak, że będzie on umiejscowiony co najmniej kilka metrów pod ziemią.

Czytaj także: 10 tysięcy złotych dofinansowania za zbieranie deszczówki. Warszawa inwestuje

Jak mówi Burmistrz Ursynowa, Robert Kempa - technologicznie są możliwości, by takie zbiorniki tworzyć, nie będzie każdorazowo powodu by, np. zrywać murawę, bo dostęp do zbiornika będzie zapewniony. Oprócz tego liczmy na niższe rachunki i nowatorski projekt.

Zbiornik pod boiskiem to także okazja na oszczędność dla nowo budowanej szkoły przy ul. Zaruby. Zebrana woda ma służyć m.in do podlewania zieleni.​

Budowa mostu pontonowego na Wiśle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE