Zaskakujące skutki problemów z cukrem. Polacy wykupują go w Niemczech

i

Autor: Pixabay

Zaskakujące skutki problemów z cukrem. Polacy wykupują go w Niemczech

2022-07-26 9:51

Informacje o problemach z dostępnością cukru, choć dementowane przez rządzących, wywołały niepokój wśród wielu Polek i Polaków. Jak się okazuje, coraz większe grupy wyjeżdżają więc do Niemiec, aby tam zaopatrywać się w produkt. Im dalej od granicy z Polską, tym rzeczywiście jest go w sklepach więcej.

Polacy znaleźli sposób na braki cukru

Dziennikarze redakcji Business Insider wybrali się do Niemiec, aby sprawdzić, czy nasi zachodni sąsiedzi nie mają problemów z dostępnością cukru w sklepach. Jako pierwsze odwiedzili Löcknitz (11 km od granicy), gdzie na regale znaleźli jedno opakowanie produktu, które dodatkowo okazało się dziurawe. Poza tym karton był całkowicie pusty. Co więcej, jedna z klientek zasugerowała, że cukier wykupili właśnie Polacy.

Czytaj także: Limit na cukier w polskich sklepach niezgodny z prawem?! Ważny apel UOKiK

W tym samym mieście dziennikarze odwiedzili również drugi sklep, w którym produkt był, jednak w niewielkich ilościach. Miało być go mniej niż zazwyczaj.

Kolejnym odwiedzonym miastem było Pasewalk (27 km od granicy), gdzie w markecie cukru raczej nie brakowało. Co ciekawe, niedawno wprowadzono tam bowiem limity, zgodnie z którymi klient może zakupić maksymalnie dwa opakowania. Reporterzy zaznaczyli, że to jedyny produkt, którego sprzedaż ograniczono w tej placówce handlowej w podobny sposób. Im dalej granicy, tym mimo wszystko cukru było więcej.

Cena cukru w Niemczech wyższa niż w Polsce

Warto zaznaczyć, że według BI cukier nadal jest w Polsce tańszy niż w Niemczech, jednak różnica nie jest ogromna. W popularniej sieci handlowej za zachodnią granicą za kilogramowe opakowanie trzeba zapłacić ok. 3,70 zł, a w Polsce - ok. 3,60 zł.

Ukradła mięso w sklepie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE