Zarzut zabójstwa dla sprawcy wypadku na ul. Sokratesa. Zbadano jego samochód

2020-05-22 10:08 A.D.
Kajdanki
Autor: Canva.com

Głośny wypadek na ulicy Sokratesa w Warszawie miał miejsce w Październiku . Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz narażenia pieszych. Nowe dowody w sprawie spowodowały zmianę wyroku na zarzut zabójstwa. Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl Warszawa

Prokurator zdecydował o zmianie zarzutu dla sprawcy wypadku z października 2019 na ul. Sokratesa w Warszawie. Kierowca rozpędzono BMW potrącił śmiertelnie mężczyznę na pasach. Spowodował również zagrożenie życia i zdrowia kobiety i dziecka, którzy również znajdowali się na przejściu. Zmiana wyroku jest związana z nowymi dowodami w sprawie.

- Ten samochód został przystosowany do ruchu prawostronnego podczas, gdy producent nie przewidywał takich zmian dla tego typu pojazdu - zaznacza prokurator. Auto miało zmodyfikowany układ hamulcowy, w tym zdemontowany czujnik ABS, zmodyfikowany układ kierowniczy i układ zawieszenia.

- Prokurator ocenił te wszystkie okoliczności i uznał, że w takiej sytuacji poruszając się takim pojazdem, z taką prędkością podejrzany przewidywał możliwość zabicia człowieka i godził się na popełnienie takiego czynu - wskazuje prokurator Mirosława Chyr.

Kierowca bmw obecnie przebywa w areszcie.

DO KRADZIONYCH AUT TANKOWAŁ PALIWO, ZA KTÓRE NIE PŁACIŁ. KRYMINALNI ZATRZYMALI PODEJRZANEGO

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.