Zielony dziedziniec na skwerze UW

i

Autor: Ewa Sas

Zanurz się w zieleni pomiędzy uczelnianymi murami. Na terenie UW powstał wyjątkowy dziedziniec

2022-05-20 19:58

Leżaki pośród zieleni w samym sercu Warszawy. Już teraz można się na nich zrelaksować na terenie Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie samorząd studentów zorganizował zielony dziedziniec. Dobra wiadomość - nie trzeba być studentem UW, żeby móc z niego skorzystać.

Przychodzi na mecze, choć nie widzi zawodników."Piłka, to całe moje życie"

Wystawa i recycling

Zielony dziedziniec mieści się za murami Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Otwarty jest przez siedem dni w tygodniu.

- Na co dzień ten mały skwer jest wyłożony kostką granitową. Natomiast na ten okres wiosenno-letni wszyscy mogą skorzystać z tej zielonej strefy. Są rośliny, dużo miejsc do siedzenia, kolorowe akcenty w postaci leżaków - opisuje Kamil Bonas, przewodniczący samorządu studentów UW.

W tej chwili na miejscu można zobaczyć wystawę poświęconą wojnie w Ukrainie. Organizatorzy planują jeszcze urozmaicić to miejsce. W czerwcu pojawią się tu automaty, które zachęcają do oszczędzania zasobów naturalnych ziemi. Będzie automat recyklingowy na olej, z którego produkowane będzie mydło czy automat na puszki.

Zioła dla każdego

Sercem skweru są trzypiętrowe kwietniki. Rosną w nich...zioła! Zarówno te na słodko, jak i te do potraw wytrawnych.

- Ten ogród żyje nie tylko roślinami ozdobnymi! W samym jego środku kwietniki są.. .zielnikami. Każdy, kto tu przyjdzie może z tego skorzystać i dodać sobie na przykład do napoju, który właśnie spożywa - mówi Kamil Bonas. - Mamy rozmaryn, stewię, miętę, melisę, majeranek. - To już mamy zioła do naszych smoothie - żartuje jedna ze studentek. - Podoba mi się to miejsce. Jest cicho, zielono, można odpocząć! - dodaje druga studentka.

Zielony dziedziniec będzie działał do połowy sierpnia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Najsłynniejsze mosty na świecie. Czy wiesz, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się ten most?
Tower Bridge w Londynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE