Zdjęcie poglądowe

i

Autor: jackmac34/pixabay.com

Zalega Ci stara lampa, krzesło czy globus? Zabierz je na wyprzedaż garażową!

2022-05-24 20:19

To ma być sposób na pozbycie się niechcianych rzeczy, ale także na poznanie sąsiadów! Garażówki wkraczają na Pragę Północ. W tej dzielnicy był to jeden z częściej wybieranych przez mieszkańców projektów w budżecie obywatelskim. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Darmowy sklep dla Ukraińców w Warszawie. Potężne kolejki

W duchu idei zero waste

Niechciane rzeczy możemy znaleźć wszędzie - w mieszkaniu, piwnicy, garażu czy w pawlaczu. U nas pokrywa je kurz, a dla kogoś mogą być wymarzonym dodatkiem czy sprzętem.

- Kto z nas nie ma starej lampy, obrazu, który już nie pasuje do salonu, albo krzeseł, które są już niemodne - mówi Karolina Jakobsche, rzeczniczka urzędu dzielnicy Praga Północ. - Nie wyrzucajmy ich! W myśl powszechnej ekologii dajmy im drugie życie. Z pewnością znajdzie się osoba, która taki przedmiot, jak np. stary globus pokocha i ustawi w swoim salonie.

Projekt Praskich Garażówek jest realizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

Po sąsiedzku

Zaplanowano w sumie cztery garażówki. Najbliższa odbędzie się już 4 czerwca przy Zajezdni Stalowa. A jeśli nie zdążycie - nic straconego, bo następna okazja będzie już 25 czerwca.

- To nie będzie garażówka w jednym miejscu. Angażujemy wszystkich mieszkańców Śliwic! Oprócz garażówki, która będzie w MAL-u, zachęcamy także mieszkańców Śliwic do otwierania swoich podwórek, garaży no i przede wszystkim do tego, by poznać swoich sąsiadów! Będzie można się przejść, zobaczyć jakie mają rzeczy, jaki mają styl... To będzie największa z garażówek! - mówi rzeczniczka Pragi Północ.

Kolejne garażówki zaplanowano na 10 września i 8 października.

Jak wziąć udział w garażówce?

Wystarczy wypełnić kartę rejestracyjną i przesłać ją na adres: ppn.promocja@um.warszawa.pl. Dla tych, którzy nie korzystają z internetu, też jest szansa na rezerwację stoiska. Można zgłaszać się osobiście do Urzędu Dzielnicy Praga-Północ z wypełnioną kartą. Kartę można pobrać z TEGO ADRESU.

- My z naszej strony jako urząd zadbamy o namioty na wypadek złej pogody. Ale prosimy mieszkańców, aby przygotowali sobie kocyki czy małe stoliki na zaprezentowanie tych rzeczy - mówi Karolina Jakobsche.

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE