Zakład Karny dla Dzieci zamiast przedszkola: Ktoś strollował Google Maps!

2021-02-04 17:16
akład Karny dla Dzieci zamiast przedszkola: Ktoś strollował Google Maps!
Autor: Google Maps, zrzut ekranu akład Karny dla Dzieci zamiast przedszkola: Ktoś strollował Google Maps!

Zakład Karny dla Dzieci i Młodzieży nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza - tak w Google Maps wyświetla się przedszkole na Żeraniu. I to nie jedyny żart internautów! Na mapie jest więcej takich "błędów", a specjaliści mówią o cyfrowym wandalizmie.

ESKA XD #015

Zakład karny zamiast przedszkola: Kto odpowiada za błędy w Google Maps?

Piotr Zalewski z Google Polska wyjaśnia, że za zmianę odpowiada narzędzie przewidziane do zgłaszania błędów, które ktoś wykorzystuje w niecny sposób. - Użytkownicy mają możliwość wprowadzenia zmian na mapach. I znaczna większość tych zmian prowadzi do tego, że mapy są lepszej jakości. Czasami na mapach Google znajdują się akty wandalizmu. Gdy dowiemy się o takich działaniach, podejmujemy szybkie kroki, żeby im zapobiec i żeby przywrócić oryginalne nazwy miejsc - tłumaczy Zalewski.

Czytaj także: Złote Pinezki od Google przyznane. Na Mazowszu wyróżnione Łazienki Królewskie

Kto trolluje Google Maps?

Wojtek Kardyś, ekspert ds. komunikacji internetowej tłumaczy, że tak zwane "rajdowanie" map zaczęło się od zjawiska swoistych włamań na e-lekcje, a teraz przenosi się w inne rejony internetu. Jego zdaniem to przejściowy kłopot. - Nie człowiek, a maszyna będzie dopasowywać tutaj odpowiednie nazwy szkół czy urzędów. Na ten moment można rajdować, ale podejrzewam, że to jest jeszcze kwestia kilku miesięcy i zostanie to ucięte - dodaje Kardyś.

Czytaj także: Wielki powrót kultury: Gigantyczna kolejka do Muzeum Narodowego w Warszawie [ZDJĘCIA]

akład Karny dla Dzieci zamiast przedszkola: Ktoś strollował Google Maps!
Autor: Google Maps, zrzut ekranu akład Karny dla Dzieci zamiast przedszkola: Ktoś strollował Google Maps!

To nie pierwszy przypadek internetowych żartów - na mapach pojawił się także Urząd Dzielnicy Bałałajka na Białołęce, a Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej w internecie widniał jako Wydział Skuterków i Małych Rowerków.​ Do tych przykładów zalicza się też Rondo Praw Kobiet.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE