Zakaz podwożenia dzieci do szkół! Od marca przetestują ten pomysł w Warszawie

2020-02-25 16:39 Alina Makarczuk
Zakażą podwożenia dzieci do szkół?
Autor: am Zakażą podwożenia dzieci do szkół?

To test warszawskich aktywistów, który ma poprawić bezpieczeństwo, zmniejszyć ryzyko wypadków wśród najmłodszych i zachęcić ich do korzystania z rowerów i hulajnóg! Takie rozwiązanie już było testowane w Wiedniu. "Warto sprawdzić, czy przyjmie się w Warszawie"

Rozwiązanie, które od dłuższego czasu cieszy się ogromną popularnością w Wiedniu dotarło do Warszawy. Pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca, w Warszawie rusza akcja fundacji "Rodzic w mieście". Niektóre drogi znajdujące się w pobliżu stołecznych szkół zostaną zamknięte. Ma to nie tylko ograniczyć ryzyko wypadków z udziałem najmłodszych, ale też zmobilizować ich do korzystania z rowerów i przy okazji zachęcić rodziców do porzucania aut na rzecz komunikacji miejskiej. W ramach testu drogi w pobliżu szkół, które zgłoszą się do udziału w akcji będą wyłączane z ruchu przed rozpoczęciem pierwszej lekcji, czyli przed godziną 8:00. W tym czasie na małych osiedlowych uliczkach w rejonach stołecznych szkół robią się spore korki. Testowo zakaz będzie obowiązywał przez 30 minut. Dyrekcje szkół, chcąc dołączyć do tej akcji, mogą zgłaszać się do fundacji "Rodzic w mieście" na Facebooku lub mailowo - szkoły@alternatywnawarszawa.pl.

- Chcemy pokazać dzieciom, że warto się ruszać. Ulica przed szkołą to przestrzeń dla dziecka, bezpieczna strefa, gdzie może podjechać rowerem, pogadać z kolegą czy nauczycielem. To test dla rodziców, ale też okazja, aby rozpocząć rozmowy z władzami Warszawy na temat dalszej polityki miasta w tym zakresie. Będziemy działać w porozumieniu z ratuszem, jakiś czas temu wystosowaliśmy list otwarty w sprawie naszej akcji do prezydenta stolicy. Zachęcamy szkoły do współpracy -  mówi Agnieszka Krzyżak-Pitura z fundacji "Rodzic w mieście".

Nowa wystawa w Zachęcie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.