Zakaz picia alkoholu na bulwarach i plażach nad Wisłą - jest decyzja Rady Warszawy!

2020-03-19 13:03 A.D.
Warszawa
Autor: Canva.com

Więcej patroli straży miejskiej i policji, które będą sprawdzać bulwary wiślane i plaże podczas trwania pandemii. Rada Warszawy pochyliła się w czwartek nad wprowadzeniem całkowitego zakazu spożywania alkoholu na bulwarach wiślanych oraz plaży po praskiej stronie Wisły. Dowiedzcie się więcej już teraz na ESKA.pl Warszawa!

Zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych na czas epidemii wprowadziła w czwartek koło południa Rada Warszawy. Decyzja dotyczy oczywiście bulwarów i plaży nad Wisłą. Spór o możliwość spożywania tam napojów alkoholowych od lat trwał między mieszkańcami Warszawy, jak również jej władzami. Wiceprezydent Warszawy, Robert Marian Soszyński, przypomniał w czasie trwania rady, że bulwary nad Wisłą i plaże po praskiej stronie do tej pory były wyłączone z zakazu spożywania alkoholu. Powodem jest między innymi wspominana podczas rady: 'ograniczyć skłonność - zwłaszcza ludzi młodych - do gromadzenia się w tych miejscach'. Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie.

Zakaz spożycie alkoholu w miejscach publicznych ma charakter czasowy i obowiązuje w czasie trwania stan zagrożenia epidemicznego.

Prócz tego trwają prace nad aktualizacją harmonogramu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Już teraz wiemy, że projekty będzie można zgłaszać także po 31 marca 2020 r.

Zarząd Województwa Mazowieckiego planuje aktualizację harmonogramu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, w tym wydłużenie terminu przyjmowania projektów.

Inspektor sanitarny o kwarantannie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.