Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski: Będą dodatkowe połączenia na lotnisko Chopina?

2020-12-21 14:10 STAN
Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski: Będą dodatkowe połączenia na lotnisko Chopina?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski: Będą dodatkowe połączenia na lotnisko Chopina?

Od wtorku 22.12.2020 roku obowiązuje zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Ma to związek z wykryciem nowej mutacji koronawirusa, która rozprzestrzenia się znacznie szybciej od jego "podstawowej wersji". Na lotnisku Chopina są tłumy Polaków wracających do kraju na święta. Czy będą uruchomione dodatkowe połączenia lotnicze?

Andrzej Duda oddał osocze dla chorych na koronawirusa

Aktualizacja, godz. 14.10

Trzy dodatkowe loty z Wielkiej Brytanii na warszawskie Lotnisko Chopina zapowiadają węgierski Wizz Air oraz PLL LOT. Łącznie w poniedziałek 21.12.2020 odbędzie się 11 rejsów.

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski: Czy będą dodatkowe loty?

Na dziś zaplanowano tylko osiem rejsów z Wielkiej Brytanii (w tym jeden ze Szkocji)​ do Warszawy - a to oznacza, że póki co nie pojawiły się dodatkowe połączenia lotnicze. W najbliższych godzinach ta decyzja może się zmienić.

- Na ten moment jest to normalna rozkładowa. Być może pojawią się dodatkowe rejsy uruchomione specjalnie, by ewakuować Polaków, którzy utknęli w Wielkiej Brytanii, żeby mogli spędzić święta w Warszawie, ale póki co nie mamy potwierdzenia, że takie rejsy będą uruchomione - mówi rzecznik lotniska Chopina, Piotr Rudzki.

Czytaj także: Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Ile samolotów z UK wyląduje dziś w Polsce?

- Jest większe zainteresowanie tym powrotem jak najszybszym. Pasażerowie mieli wykupione rejsy na najbliższe dni i chcą zmienić ich termin - dodaje Rudzki.

Od kiedy zakaz lotów do Polski?

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski będzie obowiązywał od północy 22.12.2020 roku. Jest związany z wykryciem nowego szczepu koronawirusa, który rozprzestrzenia się znacznie szybciej. Decyzję o zawieszeniu połączeń lotniczych z Wielką Brytanią już od poniedziałku podjęły takie kraje jak Niemcy, Holandia, Belgia czy Włochy. Oprócz tego minister zdrowia Adam Niedzielski wydał decyzję o przeprowadzaniu testów na koronawirusa dla wracających  z Wielkiej Brytanii. Szczegóły >>TUTAJ<<

Czy można zmienić datę wylotu?

Pasażerowie LOT-u mogą zmienić bezpłatnie datę rejsu. - Wszyscy pasażerowie mogą wielokrotnie, bez dodatkowych opłat zmienić datę i kierunek lotu w ramach swojej zaplanowanej podróży - czytamy.

LOT podkreślił też, że do Londynu wyśle dziś swój największy samolot, na pokładzie którego zmieszczą się 294 osoby.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl