Zakaz konfetti na ślubach: nowożeńcy będą musieli się obyć bez niektórych dekoracji?

i

Autor: Canva.com Zakaz konfetti na ślubach: nowożeńcy będą musieli się obyć bez niektórych dekoracji?

Zakaz konfetti na ślubach: nowożeńcy będą musieli się obyć bez niektórych dekoracji?

2020-12-15 16:28

Zakaz konfetti na ślubach: nowożeńcy będą musieli się obyć bez niektórych dekoracji? Na dzień ślubu czeka każda młoda dziewczyna i wielu mężczyzn. To wyjątkowa chwila, którą chce się celebrować wspólnie z przyjaciółmi i rodziną. Świętowanie wzbogacają liczne ozdoby i fajerwerki. Jak się okazuje, niektóre młode pary będą musiały się być może rozstać niebawem z popularnym konfetti.

Spis treści

  1. Zakaz konfetti na ślubach: nowożeńcy będą musieli się obyć bez niektórych dekoracji?
  2. Zakaz konfetti na ślubach: co zamiast?

Zakaz konfetti na ślubach: nowożeńcy będą musieli się obyć bez niektórych dekoracji? Sprawa dotyczy głównie mieszkańców stolicy, jednak nie jest wykluczone, że na podobny pomysł wpadną niebawem inne miasta w Polsce. Rady Warszawy Sławomir Potapowicz zaapelował o zakazanie używania popularnych armatek z konfetti przed Urzędami Stanu Cywilnego. Dostępne w sprzedaży armatki stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Na rynku możemy znaleźć je we wszystkich kolorach i wielu niezwykłych kształtach: serduszek, gołąbków, kwiatków czy płatków śniegu. Przyjaciele pary młodej obsypują ich kolorowym deszczem, gdy opuszczają kościół lub Urząd Stanu Cywilnego. Wygląda to niezwykle efektownie szczególnie na zdjęciach. Chociaż piękne i kolorowe, to jak zauważył radny, są one nieprzyjazne środowisku i trudne do usunięcia.

Zakaz konfetti na ślubach: nowożeńcy będą musieli się obyć bez niektórych dekoracji?

Interpelację w sprawie konfetti przed Urzędem Stanu Cywilnego złożył wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz:

- Zgłaszają się do mnie mieszkańcy, którzy zwracają uwagę na zanieczyszczenia spowodowane rozrzucanymi przy okazji ślubów plastikowymi i foliowymi konfetti przed USC w Warszawie. Od lat stolica wdraża ekologiczne rozwiązania związane z dbałością o środowisko naturalne. Dlatego proszę o informację, czy istnieją procedury umożliwiające zakaz podobnych praktyk przed USC lub rozpoczęcie akcji informacyjnej wskazującej na możliwość wykorzystania substytutów w postaci ryżu lub konfetti biodegradowalnego - napisał radny.

Zakaz konfetti na ślubach: co zamiast?

Rozwiązań jest kilka. Konfetti zastąpić mogą między innymi:

  • płatki róż
  • ryż
  • drobne pieniądze

Trudno jednak przypuszczać, by wszyscy nowożeńcy chcieli zrezygnować z kolorowej ozdoby lub koniecznie zamienić ją na tę bardziej ekologiczną.

ESKA XD #012
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE