Zagraniczne media chwalą działania Polski dotyczące koronawirusa. Kiedy koniec ograniczeń?

2020-04-15 20:20
Zagraniczne media chwalą działania Polski dotyczące koronawirusa. Kiedy Polska zniesie ograniczenia?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Zagraniczne media chwalą działania Europy Wschodniej dotyczące koronawirusa. Jak podkreśla "The Wall Street Journal", udało się nam utrzymać pandemię pod kontrolą, a Zachód może się od nas uczyć. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

"The Wall Street Journal"

Według publicystów "The Wall Street Journal", Europa Wschodnia zaczęła działać dużo szybciej i bardziej zdecydowanie niż kraje Europy Wschodniej. To dało nam przewagę nad koronawirusem i utrzymanie kontroli nad pandemią.

- W Europie Zachodniej szpitale są przepełnione ludźmi chorymi na koronawirusa, a kostnice starają się nadążyć za rosnącą liczbą zmarłych. Jednak w krajach na wschodzie kontynentu zakażenia są w dużej mierze pod kontrolą, a rządy zaczynają rozluźniać blokady - czytamy.

Europa Wschodnia radzi sobie z koronawirusem

Autorzy tekstu podkreślają, że gdy we Włoszech chodzono na mecze piłki nożnej, a rząd Wielkiej Brytanii nie wprowadzał zakazu wychodzenia z domów - Czechy zamknęły szkoły, Słowacja wprowadziła stan wyjątkowy, a Polska zadecydowała m.in. o zamknięciu granic. Takie działania Europy Wschodniej przynoszą efekty, bo rząd w Czechach przedstawił już plan na stopniowe odmrażanie gospodarki. Już od 20 kwietnia nasi sąsiedzi zamierzają stopniowo otwierać sklepy, restauracje i galerie handlowe.

Jaką pomoc dla przedsiębiorców oferuje rząd w czasie epidemii?

Posłuchaj podcastu oraz wypowiedzi Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego:

Pomoc dla Przedsiębiorców – Jak utrzymać płynność firmy – gwarancje deminimis_cz.1. Partner BGK
Pomoc dla przedsiębiorców - Jak utrzymać płynność firmy – gwarancje deminimis_cz.2. Partner BGK

Obostrzenia w Polsce - kiedy się skończą?

Póki co w Polsce wciąż rośnie liczba zarażonych koronawirusem. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje też o kolejnych ofiarach COVID-19. Od czwartku 16 kwietnia obowiązują dodatkowe obostrzenia - obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Ta praktyka ma nas przygotować na powrót do normalnego funkcjonowania. Większość ograniczeń wprowadzonych przez rząd obowiązuje do 3 maja. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w czwartek zostanie przedstawiony szczegółowy plan dotyczący najbliższego tygodnia i "zostaną zarysowane" propozycje rządu dotyczące kolejnych faz zmiany w obostrzeniach na najbliższych kilka tygodni. Mają one dotyczyć m.in. funkcjonowania zakładów fryzjerskich i kosmetycznych oraz sklepów w galeriach handlowych.

COŚ DOBREGO #005
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE