Zatrzymany w rękach policji

i

Autor: wola.policja.waw.pl Zatrzymany w rękach policji

Zadał mężczyźnie trzy ciosy nożem! Policja zatrzymała sprawcę brutalnego ataku

2021-07-29 8:54

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 62-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa - poinformowała PAP rzeczniczka wolskiej policji komisarz Marta Sulowska. 62-latek zadał pokrzywdzonemu trzy ciosy nożem w okolicy klatki piersiowej i brzucha.

Zaatakował nożem podczas awantury

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z nich miał zostać raniony nożem.

"Na miejscu policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa, natomiast karetka pogotowia zabrała pokrzywdzonego do szpitala z ranami kłutymi klatki piersiowej i brzucha, gdzie została udzielona mu specjalistyczna pomoc medyczna" - tłumaczyła komisarz Sulowska.

Policjantka wskazała, że z wstępnych ustaleń śledczych wynika, że pomiędzy mężczyznami doszło do awantury. "Chodziło o konflikt sąsiedzki. W pewnym momencie 62-letni mężczyzna zadał cios nożem pokrzywdzonemu i wrócił do mieszkania" - przekazała.

Przemycali Adasia przez granice

Marta Sulowska podała, że policję wezwali zaniepokojeni sąsiedzi. "Badanie alkomatem wykazało, że 62-latek miał dwa promile alkoholu w organizmie" - dodała.

"62-latek był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz porządkowi publicznemu. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa" - powiedziała.

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucany czyn może grozić mu nawet dożywocie.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!