Zachęta udostępnia "Piktogramy Bezpieczeństwa" wszystkim instyucjom! [GALERIA]

2020-05-27 15:34

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta pokazuje solidarność w trudnych czasach. Jej pracownicy stworzyli specjalne znaki, które przypominają zwiedzającym o zasadach bezpieczeństwa. Trafiły one także do internetu, skąd bezpłatnie mogą pobrać je wszystkie instytucje, które nie mają budżetu, by stworzyć je na własną rękę.

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta

Pracownicy Narodowej Galerii Sztuki Zachęta wraz ze studiem graficznym NOVIKI opracowali specjalne znaki, które już od wejścia przypominają zwiedzającym o czym powinni pamiętać, żeby czuć się bezpiecznie. Oprócz norm sanitarnych obowiązujących dla wszystkich instytucji jest też kilka wskazówek ułatwiających zwiedzanie galerii.

"Zachęcamy do tego, żeby kupić bilet online, przypominamy, że w kasie można zapłacić zbliżeniowo oraz, że zamiast klasycznego sprawdzenia biletu u ochrony, można zrobić to samodzielnie, odrywając kupon kontrolny i wrzucając go do pojemnika" - mówi Artur Szczęsny z Zachęty.

COŚ DOBREGO #21

Ale to nie wszystko, bo z piktorgramów mogą korzystać nie tylko zwiedzający. Zachęta udostępnia wzory piktogramów na swojej stronie internetowej - skąd bezpłatnie mogą je pobrać inne instytucje i organizatorzy wydarzeń.

"Każdy może z nich skorzytać. Nie każda instytucja ma budżet w tych trudnych czasach, żeby projektować od nowa specjalne oznaczenia. Dlatego może skorzystać z naszych, dzielimy się tym. Bo w tych trudnych czasach warto się dzielić"- dodaje Szczęsny.

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta ponownie otworzyła się dla odwiedzających 15.05

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE