Zabytkowy samochód

i

Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS

Motoryzacja

Zabytkowe samochody w Warszawie. Kiedy zostanie otwarta wystawa? Ile kosztują bilety?

2023-12-07 15:41

Już w przyszłym roku zostanie otwarta jedyna taka wystawa w Warszawie. Do stolicy Polski zjadą prawdziwe perełki motoryzacji. Mowa o Syrenkach, Polonezach czy Fiatach 125p. Wydarzenie przyciągnie prawdziwe tłumy.

Wystawa zabytkowych samochodów w Warszawie. Kiedy zostanie otwarta?

Jak poinformował deweloper OKAM, od 2021 r. nowy właściciel 62 hektarowej działki FSO, już w przyszłym roku na tym terenie pojawi się coś dla fanów zabytkowej motoryzacji. Mowa o stałej ekspozycji pt. "Wystawa w fabryce", która nawiąże do historii działalności FSO. Firma, podpisując umowę zakupu nieruchomości na wybudowanie mikrodzielnicy z tysiącami mieszkań i apartamentów, zobowiązała się do upamiętnienia historii polskiej motoryzacji.

Wystawa znajdzie się w budynku nieczynnej już lakierni FSO na Żeraniu przy ul. Jagiellońskiej 88. Jej otwarcie zaplanowano na drugi kwartał 2024 r.

Perełki motoryzacji na terenie FSO. Ile kosztują bilety?

Ekspozycja ma zostać zainstalowana na powierzchni ok. 5 tys. mkw. Taka przestrzeń zapewni umieszczenie blisko 300 różnych modeli samochodów produkowanych w przeszłości przez FSO. Deweloper zapowiedział, że nie zabraknie takich pojazdów jak Warszawy, Syrenki, Fiaty 125p czy Polonezy.

Ceny wejściówek na razie nie są znane. Artykuł będzie aktualizowany.

Zobacz poniżej zdjęcia wizualizacji nowoczesnego FSO Park:

FSO PARK