zakupy

Żabka Drive w Piasecznie. Nie trzeba wychodzić z samochodu, żeby zrobić zakupy

2023-10-27 7:29

W sobotę 28 października Żabka uruchomi w Piasecznie koło Warszawy pierwszy w Polsce sklep w zupełnie nowym formacie - Żabka Drive. By zrobić zakupy, nie trzeba będzie wysiadać z samochodu. Żabka Drive działa niemal na tej samej zasadzie co McDrive czy KFC Drive Thru. Można też wejść do środka i zrobić tradycyjne zakupy, a także skorzystać z toalety czy posiedzieć przy jednym ze stolików i np. napić się kawy i naładować telefon.

Żabka Drive w Piasecznie koło Warszawy

O nowym formacie Żabek mówiło się już kilka miesięcy temu, sieć nie zdradzała jednak szczegółów. Teraz już wiadomo, że otwarcie nowych sklepów to kwestia kilku dni.

Pierwsza Żabka Drive zostanie otwarta w Piasecznie przy ul. Puławskiej 44D, na wylocie do Warszawy. Sklep jest już gotowy (krótkie wideo poniżej). Żabka oficjalnie oglosiła start nowego formatu sklepów w Polsce w czwartek 5 października podczas jubileuszowego wydarzenia organizowanego z okazji 25-lecia działalności. Kolejna Żabka Drive ma zostać otwarta koło Łodzi.

Żabka Drive w Piasecznie ma 140 m2 powierzchni, godziny otwarcia 6-23, 7 dni w tygodniu. "Sklep w formule Drive został stworzony z myślą o zmotoryzowanych klientach sieci. Zakupy ze strefy Żabka Café będzie można robić bez wysiadania z samochodu – to kolejny wymiar bliskości Żabki. Nowy koncept będzie dostosowany zarówno do potrzeb podróżnych, jak i stałych klientów, którzy np. jadąc do pracy będą mogli skorzystać z rozszerzonej oferty gastronomicznej. We wnętrzu sklepu wydzielono także strefę ze stolikami, w której klienci będą mogli zjeść posiłek, odpocząć w trakcie podróży, podładować telefon albo wygodnie popracować" - wyjaśnia sieć.

Dedykowany asortyment:

 • przekąski z oferty Żabka Café,
 • kawy na bazie mleka owsianego,
 • shake w 3 smakach: waniliowy, truskawkowy i czekoladowy,
 • lody włoskie z automatu w 3 smakach: waniliowy, truskawkowy i czekoladowy.

Dodatkowe wyposażenie i udogodnienia dla klientów:

 • kawomat (w miejscu przy okienku wydawczym) z podwójną linią mleczną, pozwalającą na przygotowanie kawy na bazie mleka zarówno krowiego, jak i owsianego,
 • automat do shake’ów i lodów,
 • stoliki, przy których można wypić kawę i/lub zjeść ciepłą przekąskę czy też podładować telefon,
 • toaleta dla klientów,
 • 7 miejsc postojowych w sąsiedztwie sklepu.

Żabka Drive, co to za sklep? Jak zrobić zakupy?

Żabka Drive działa na takiej zasadzie, jak McDrive (McDonald's) czy KFC Drive Thru - by zrobić zakupy, nie trzeba wysiadać z samochodu. Kierowca podjeżdża na pierwsze, wyznaczone stanowisko i składa zamówienie. Następnie podjeżdża pod okienko, gdzie płaci i odbiera zamówione produkty - hot-doga, kawę czy inne produkty spożywcze. Żabki Drive nie będą tak powszechne, jak tradycyjne sklepy, które powstają niemal na każdym nowym osiedlu - w samej Warszawie jest ich ponad 900. Żabki Drive mają być zlokalizowane przy ruchliwych trasach, w dużych miastach.

Sieć sklepów Żabka

Żabka to sieć małych sklepów, których w całej Polsce jest już ponad 9,6 tys. Ta liczba cały czas rośnie. Firma rozwija także nietypowe formaty sklepów:

 • Nano (bezobsługowe, czynne przez całą dobę);
 • mobilne (można je spotkać na koncertach i festiwalach);
 • sezonowe (działające w okresie letnim w miejscowościach nad morzem czy nad jeziorami);
 • na stacji paliw;
 • a teraz także Żabka Drive.

Żabka to największa w Polsce sieć franczyzowa, niektórzy przedsiębiorcy prowadzą nawet po kilka sklepów. Właścicielem Żabki jest prywatny, globalny fundusz CVC Capital Partners. Kilka miesięcy temu przedstawiciele rządu sugerowali, że państwo mogłoby odkupić sieć.

Żabki działają przede wszystkim w dużych miastach, najczęściej zlokalizowane są w lokalach usługowych w nowych blokach. Sklepy charakteryzuje niewielka powierzchnia ze stosunkowo dużym asortymentem podstawowych produktów, szeroka oferta gastronomiczna i usługowa (m.in. nadawanie i odbiór przesyłek, możliwość płatności za rachunki, Lotto).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE