Rafał Trzaskowski

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Sondaż

Z prezydenta Warszawy na prezydenta Polski? Sondaż pokazał szanse Rafała Trzaskowskiego

2024-02-12 12:03

Wybory samorządowe 2024 zbliżają się wielkimi krokami. Coraz częściej mówi się jednak również o nadchodzących wyborach prezydenckich i szansach potencjalnych kandydatów na stanowisko głowy państwa. Jak w najnowszym sondażu wypadł Rafał Trzaskowski? Gospodarz stolicy może być zadowolony z osiągniętego wyniku.

Sondaż prezydencki - jakie szanse ma Rafał Trzaskowski?

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w zeszłą niedzielę, udział w nich zadeklarowało 68,4 proc. badanych. 0,4 proc respondentów nie była pewna, czy wzięłaby udział. W sondażu zapytano "Na którego z kandydatów zagłosował(a)by Pan(i) w wyborach na prezydenta, gdyby lista komitetów wyglądała następująco?".

28,3 proc. respondentów wskazało, że zagłosowałoby na Rafała Trzaskowskiego (KO). Drugie miejsce zajął Szymon Hołownia (Polska 2050) z wynikiem 24 proc., a trzecie miejsce zajął Tobiasz Bocheński (PiS) z wynikiem 16,1 proc.

Na dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego zagłosowałoby 3,2 proc. respondentów, a na dziennikarkę Dorotę Gawryluk - 0,2 proc. 1,8 proc. badanych wskazało, że zagłosowałoby na kogoś innego. 26,4 proc. respondentów nie wie, bądź nie jest pewna, na kogo by zagłosowało.

W sondażu sprawdzono także rozpoznawalność kandydatów. 70,2 proc. respondentów nie słyszało o Krzysztofie Stanowskim, zna go zaledwie 29,8 proc. badanych. 57 proc. respondentów nic nie wie o Tobiaszu Bocheńskim, rozpoznaje go 43 proc. respondentów. Dorotę Gawryluk rozpoznaje 75 proc. respondentów.

Immersyjna biografia Fridy Kahlo w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Rafał Trzaskowski oddał swój wielki głośnik. Przyłapaliśmy go w studiu telewizyjnym WOŚP