matka

i

Autor: Pixabay

Z Pragi-Północ na Białołękę. Dom Samotnej Matki zostanie przeniesiony

2022-09-21 19:22

Przenosiny to temat, który budzi ogromne kontrowersje. Radni zarzucają, że po raz kolejny decyzje zostały podjęte przez Ratusz, bez konsultacji z mieszkańcami. Dotychczasowa siedziba Domu Samotnej Matki trafi w ręce innej organizacji, która planuje utworzyć w tym miejscu ośrodek dla uchodźców lub osób bezdomnych.

Problemy dla podopiecznych

Jesienią ubiegłego roku Mazowiecki Urząd Wojewódzki przeprowadził kontrolę, która wykazała szereg nieprawidłowości w dotychczasowym miejscu na Pradze-Północ i stąd decyzja o przenosinach. Nowa lokalizacja to jednak ogromny dystans dla podopiecznych.

- To ponad godzina drogi komunikacją miejską. To w przypadku matek i dzieci, korzystających do tej pory z praskiej placówki, jest duże utrudnienie. Wymaga zmian szkół, powoduje, że te kobiety nie mogą wrócić na rynek pracy - mówi Krzysztof Michalski ze stowarzyszenia Porozumienie Dla Pragi.

Czytaj również: Wielka zbiórka dla mieszkańców Warszawskiego ZOO. Liczą na konkretne przysmaki

Brak konsultacji

Ratusz zadecydował o przeniesieniu bez wcześniejszych konsultacji z mieszkańcami. Radni mówią, że o sprawie dowiedzieli się po fakcie.

- Nawet wspólnota mieszkaniowa, w której znajduje się ten dom, została zaskoczona. Mieszkańcy Pragi-Północ oraz organizacje społeczne popierają i wspierają funkcjonowanie placówki w dotychczasowym miejscu. Odbywają się tu cyklicznie różne wydarzenia, na przykład turnieje charytatywne czy zbiórki świąteczne - dodaje radny PiS Karol Szyszko.

Radni przygotowali petycję w sprawie pozostawienia Domu Samotnej Matki na Pradze i zbierają podpisy. Ratusz zapewnia natomiast, że żadna kobieta nie zostanie bez pomocy ze strony miasta.

QUIZ. Jedzenie na literę L

Pytanie 1 z 20
Leczo zazwyczaj przygotowuje się:
Niezwykła wystawa ekologiczna w Norblinie. Posadzą las w zamian za jej ślad węglowy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, też mogłeś dostać podobnego SMS-a. Za nic nie klikaj w link
  2. Biedronka wypłaci specjalne nagrody. Gigantyczna grupa osób dostanie 1,5 tys. zł
  3. Mazał po budynku, bo "po prostu nie lubi" świadków Jehowy. Usłyszał zarzuty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE