Wiktoria Mielniczek

i

Autor: YouTube / Sejm RP

Zawrotna kariera

Z Oskarem Szafarowiczem prowadziła "Okiem młodych". Dostała pracę u wojewody

2023-03-24 16:45

Wiktoria Mielniczek dotąd znana była opinii publicznej głównie jako młodzieżowa działaczka PiS oraz współtwórczyni kanału "Okiem młodych". Jak się jednak okazało, nastolatka dostała również pracę u boku wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego. Licealistka została bowiem doradczynią polityka.

Doradca Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego - czytamy w opisie profilu Wiktorii Mielniczek na Twitterze. Licealistka, w ramach obowiązków zawodowych, pomaga politykowi w zakresie prowadzenia mediów społecznościowych. Jak twierdzi, sama zgłosiła się do niego ze swoimi pomysłami, a on chętnie ich wysłuchał.

18-letnia Wiktoria Mielniczek dostała pracę u wojewody

-  Rozmawialiśmy o tym, jak unowocześnić jego media społecznościowe. Po tej rozmowie pan wojewoda podjął decyzję, by mnie zatrudnić. Ze względu na to, że w ubiegłym roku byłam jeszcze osobą niepełnoletnią, podjęliśmy współpracę na początku tego roku - powiedziała młodzieżowa działaczka PiS w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Czym dokładnie zajmuje się Mielniczek? Jak sama przekazała, "obsługą Facebooka pana wojewody, kwestią robienia zdjęć, filmów, ich montażu oraz grafik". Działaczka nie pracuje oczywiście w ramach wolontariatu - otrzymuje pensję wysokości 4260 zł brutto.

Czytaj również: Oskar Szafarowicz ogłosił, co z jego sytuacją na UW. Zapytaliśmy uczelnię

Mielniczek zapewnia, że jej młody wiek (jest jeszcze przed maturą), nie stanowi przeszkody w pracy. Zaznacza, iż ma odpowiednie kompetencje, które zdobyła m.in. na kursach oraz podczas stażu w Kancelarii Premiera.

Przypomnijmy, że to kolejna młodzieżowa działaczka PiS, której udało się wyjść ze swoją pracą poza projekt "Okiem młodych". Jej kolega, Oskar Szafarowicz otrzymał bowiem posadę w Krajowym Zasobie Nieruchomości jako młodszy specjalista ds. promocji.

Zobacz, jak wyglądał protest górników w Warszawie:

Tak pracują więźniowie na Białołęce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE