Z dworca Śródmieście do metra Centrum. Metro planuje przejście pod ziemią

2021-01-11 16:51
Z dworca Śródmieście do metra Centrum. Metro planuje przejście pod ziemią
Autor: Robert Pastryk/Pixabay

Jest światełko w tunelu - dosłownie! To w sprawie połączenia peronów metra Centrum ze stacją Śródmieście. Na razie przesiadka z jednego pociągu w drugi wymaga wyjścia na zewnątrz. Wkrótce może się to zmienić. Metro Warszawskie szuka firmy, która zaplanuje trzy możliwe warianty takiego połączenia.

Metro podjęło wyzwanie i rapuje #hot16challenge2

Metro Warszawskie szuka firmy, która zaplanuje możliwe połączenia stacji centrum z dworcem Śródmieście

Na razie przesiadka z jednego pociągu w drugi wymaga wyjścia na zewnątrz. Metro Warszawskie szuka firmy, która zaplanuje trzy możliwe warianty takiego połączenia.

Czytaj także: Ostatnie przygotowania do budowy końcowego odcinka M2. Kiedy ruszy metro na Bemowo?

- Wybrany w tym przetargu wykonawca będzie miał do opracowania i przeanalizowania trzy warianty tego połączenia. Pierwszy wariant jest nad istniejącą linią średnicową. Drugi wariant jest pod tą linią i jest zgodny z wcześniej przedstawioną propozycją kolejarzy. Trzeci wariant to wariant autorski - mówi rzecznik metra Anna Bartoń.

Projektant będzie miał 18 miesięcy na wykonanie analizy, a jej wstępne warunki powinniśmy poznać po dziewięciu miesiącach.

Połączenie stacji było planowane już na etapie budowy stacji centrum, ale przeszkodził mu wtedy ograniczony budżet. Na razie z peronu metra centrum trzeba wyjechać na tzw. patelnię, dalej po schodach lub podjazdem w rejon placu Defilad tylko po to, by po kilkudziesięciu metrach znowu trafić na schody, tym razem prowadzące na dworzec.

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE