X Królewski Festiwal Światła. Wilanów ponownie zachwyci świetlnymi pokazami

2022-12-09 14:39

Już w najbliższy weekend na Plaży Wilanów rozpocznie się X Królewski Festiwal Światła. Oprócz zachwycających instalacji świetlnych, pokazów multimedialnych spektaklu „Światło-Dźwięk” i Laserowego Show na odwiedzających Plażę Wilanów czeka wiele innych atrakcji. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie w artykule.

X Królewski Festiwal Światła w Wilanowie

Już w najbliższy weekend w sobotę 10 grudnia na Plaży Wilanów o godzinie 16:00 rozpocznie się X Królewski Festiwal Światła. Oprócz zachwycających instalacji świetlnych, pokazów multimedialnych spektaklu „Światło-Dźwięk” i Laserowego Show na odwiedzających Plażę Wilanów czeka wiele innych atrakcji. Imprezie towarzyszyć będzie Jarmark Świąteczny oraz Zlot FoodTrucków. Dodatkowe atrakcje to Labirynt Świetlny oraz Laser Game w specjalnym namiocie sferycznym.

Sportowym wydarzeniem tego weekendu będzie event „Szyjemy sport na miarę - sportowa rodzina” - czyli unikatowe spotkania w formie camp’ów promujące najpopularniejsze sportowe dyscypliny halowe na świecie. Uczestników aktywizować do ruchu będą mistrzowie sportu, ambasadorzy projektu: Iwona Niedźwiedź, Cezary Trybański, Marcin Lijewski i Krzysztof Ignaczak. „Szyjemy sport na miarę” startuje w sobotę 11 grudnia o godzinie 10:00 w Hali CSW Wilanów. Osoby które chcą wziąć udział w projekcie powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy ę na stronie internetowej: www.szyjemysportnamiare.pl/#zapisy

Nie zabraknie również świetlnego show z muzyką na żywo „VIVALDI NEW VIBES - Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego, podczas którego odbędzie się widowiskowa iluminacja na fasadzie wilanowskiego Ratusza.

Na najmłodszych czekać będzie Bajeczna Górka, ta i inne atrakcje w ramach akcji „Zimowy Wilanów” będą dostępne do 10 marca. Dzieci będą mogły również osobiście wręczyć swoje listy Świętemu Mikołajowi, który będzie gościem Festiwalu, imprezie towarzyszyć będą Mikołajkowe Warsztaty dla Dzieci, a także Bajki na dużym ekranie.

W sobotę trwać będzie też akcja Słoiki z Wilanowa, podczas której odbywać się będzie zbiórka dla 2,5 letniego Dominka Wożniaka na kontynuację jego leczenia. Przez cały weekend można będzie odwiedzić Wilanowską Edukacyjną Strefę Świetlną w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz zostało objęte Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE