Wystartował budżet obywatelski Mazowsza! Sprawdź, jak zgłosić swój projekt

i

Autor: Pixabay Wystartował budżet obywatelski Mazowsza! Sprawdź, jak zgłosić swój projekt

Wystartował budżet obywatelski Mazowsza! Sprawdź, jak zgłosić swój projekt

2021-04-06 14:48

Wystartowały zgłoszenia projektów do budżetu obywatelskiego Mazowsza! Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec województwa niezależnie od wieku. Projekt musi jednak uzyskać poparcie minimum 50 osób. Jak zapewniają urzędnicy, zgłoszenie pomysłu jest bardzo proste. W razie problemów - oferują swoją pomoc.

Budżet obywatelski Mazowsza

Kolejna edycja budżetu obywatelskiego Mazowsza to okazja dla mieszkańców województwa, którzy chcą wprowadzić zmiany w swojej okolicy. Pomysł może zgłosić każdy - niezależnie od wieku. Musi spełniać on jednak kilka warunków. Wśród nich jest m.in. uzyskanie poparcia minimum 50 mieszkańców województwa.

- Projekty mogą być albo o charakterze inwestycyjnym (wtedy powinny się zamknąć w kwocie miliona złotych) albo tzw. miękkie, nieinwestycyjne (do 300 tys. złotych) i mogą to być np. projekty w sferze społecznej - mówi marszałek województwa Mazowieckiego, Adam Struzik.

Kultowe samochody z seriali | ESKA XD - Prosto z salonu #19

Budżetowa misja

Sara Michalska z departamentu organizacji dodaje, że druga edycja budżetu obywatelskiego jest realizowana z misją.

- Chcemy skierować nasze projekty na nowe obszary. Jest to obszar związany z niepełnosprawnością. Chcemy zainspirować i zachęcić mieszkańców ze szczególnymi potrzebami do angażowania się w składanie projektów - tłumaczy Sara Michalska.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?

W puli budżetu obywatelskiego Mazowsza jest 25 milionów złotych. Swoje pomysły można zgłaszać do 30 kwietnia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE