Wyprawki szkolne dla dzieci z Ukrainy. Wyjątkowy jarmark na Freta

2022-08-10 8:14
Ulica Freta w Warszawie
Autor: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Dochód z tegorocznego Jarmarku św. Jacka przed kościołem dominikanów zostanie przeznaczony na wykupienie obiadów dla ponad 240 dzieci w polskich szkołach i wsparcie edukacyjne uczniów z Fastowa w Ukrainie. Wydarzenie odbędzie się 13, 14 i 15 sierpnia przy ul. Freta, blisko Barbakanu.

Jarmark św. Jacka odbywa się tradycyjnie w sierpniu przed dominikańskim kościołem św. Jacka Odrowąża przy ul. Freta 8/10, blisko skrzyżowania z ul. Długą i Barbakanu. W tym roku będzie wyjątkowy.

Pomogą polskim i ukraińskim dzieciom

W czasie jarmarku czynne będą stoiska z książkami, rękodziełem, antykwariat oraz charytatywna kawiarenka. Stoiska będą czynne w sobotę 13 sierpnia w godz. 11.00-21.00, a w niedzielę 14 sierpnia oraz poniedziałek 15 sierpnia od godz. 10.00 do 22.30.

Zebrane w czasie jarmarku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup podręczników szkolnych i pomocy naukowych dla podopiecznych Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie oraz na wykupienie obiadów dla ponad 240 dzieci w polskich szkołach. Centrum w Fastowie niesie pomoc wszystkim potrzebującym w okolicy, wspiera osoby starsze, chore i samotne. Zaopatruje w żywność, środki higieniczne, leki i wszystko, co jest potrzebne do przeżycia.

Organizatorem Jarmarku św. Jacka jest grupa Charytatywni Freta, która działa przy kościele dominikanów, a współorganizatorami - klasztor św. Jacka, Fundacja Charytatywni oraz Duszpasterstwo Postakademickie Freta.

Witalij Kliczko Honorowym Obywatelem Warszawy. Brat odbiera wyróżnienie. "Warszawa nas rozumie, bo już to przeżyła".
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE