Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Zmarł drugi kierowca

2022-08-08 16:32

Nie żyje drugi z kierowców polskiego autobusu, który w sobotę miał wypadek w Chorwacji. Potwierdza to regionalna prokuratora w Warażdinie - podał polsatnews.pl, powołując się na lokalne media.

Nie żyje drugi z kierowców polskiego autokaru, który rozbił się w Chorwacji. W sumie w wypadku zginęło 12 osób.

Przeczytaj także: Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Kierowca miał 72 lata

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

32 zostały ranne w wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

Do wypadku doszło ok. godz. 5.40 na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie.

Spośród 32 osób rannych, które przewiezione zostały do pięciu chorwackich szpitali, cztery osoby powróciły w nocy z soboty na niedzielę do kraju samolotem wraz z rządową delegacją, z ministrem zdrowia na czele.

Jak poinformował w niedzielę po południu dr Artur Zaczyński, zastępca dyrektora ds. Medycznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, cztery osoby ranne w wypadku w Chorwacji opuściły już CSK MSWiA.

Przeczytaj także: Chorwacja: wypadek autokaru z pielgrzymami z Polski. Tak wygląda miejsce tragedii

Nowe fakty w sprawie wypadku autobusu w Chorwacji. Kierowca miał 72 lata!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE