Wyjątkowo tani most na Pragę! Wybrano jego wykonawcę

2021-10-15 18:44
Wyjątkowo tani most na Pragę! Wybrano jego wykonawcę
Autor: zdm.waw.pl Wyjątkowo tani most na Pragę! Wybrano jego wykonawcę

Kilkadziesiąt milionów złotych zostanie w kieszeni stołecznego ratusza w ramach budowy mostu pieszo-rowerowego na Pragę. Wybrano już jego wykonawcę, który zaproponował zaskakująco tanią ofertę. Jej cena jest niższa o blisko 1/3 względem wstępnych założeń ratusza. W ramach przetargu zgłosiło się pięć firm.

Wybrano wykonawcę mostu na Pragę!

Miasto wyda sporo mniej niż zakładało na budowę mostu pieszo-rowerowego na Pragę! Wybrano firmę, która się tym zajmie. Jak mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich - wstępnie stołeczni urzędnicy szacowali koszty budowy przeprawy na blisko 180 milionów złotych.

MMA VIP 3 - Kto walczy? Kiedy będzie gala? ZAWODNICY | ESKA XD - Sportekspertka #33

- Tymczasem zwycięska oferta opiewa na 120 milionów złotych, co oznacza, że zbudujemy most właściwie za 2/3 ceny. Prawdopodobnie ani wcześniej, ani w przyszłości nie udałoby się nam zbudować tej przeprawy tak tanio. Grzechem byłoby nie skorzystać z tej oferty - mówi Jakub Dybalski.

Gdzie powstanie nowy most w Warszawie?

Most powstanie na wysokości ulic Karowej i Okrzei. - Nowy most połączy okolice Starej Pragi z bulwarami wiślanymi, rejonem uniwersyteckim i centrum miasta. Będzie przeprawą tylko pieszą i rowerową, położoną w poziomie chodnika. De facto Stara Praga i bulwary staną się jednym miejskim organizmem, co też konkretnie zmieni charakter tego rejonu prawobrzeżnej części miasta - dodaje Jakub Dybalski.

Przeprawa powinna być gotowa w pierwszej połowie 2024 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE