piosenka

i

Autor: materiały prasowe

Z regionu

Wyjątkowa premiera piosenki o Mazowszu. Teledysk już trafił do sieci

2023-09-25 21:30

W ramach świętowania 25-lecia samorządu województwa mazowieckiego powstała piosenka "Moje Mazowsze". Słowa do utworu napisał Jacek Cygan, a muzykę skomponował Piotr Rubik. 25 września zorganizowano natomiast oficjalną premierę, dzięki której z ostatecznym efektem prac może się zapoznać każdy.

Wyjątkowa piosenka "Moje Mazowsze"

- "Moje Mazowsze" to nie tylko muzyka i słowa. Utwór pokazuje województwo mazowieckie – jego dziedzictwo, silne strony, ale przede wszystkim mieszkańców i uczucia, które towarzyszą im każdego dnia. To hołd złożony naszemu regionowi, jego historii, kulturze i pięknu - przekazali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Inicjatorem powstania piosenki był wicemarszałek Wiesław Raboszuk. To właśnie on opowiedział o historii utworu.

- Dzięki różnego rodzaju pomysłom, po rozmowie ze znajomymi, przyjaciółmi na całym Mazowszu, doszliśmy do pana Jacka Cygana. Pan Jacek po naszej pierwszej rozmowie zadzwonił do mnie po dwóch tygodniach i powiedział, że już to ma. Zaprosił nas na odczytanie tekstu, który się bardzo spodobał. Rozpoczął się proces kompozycji melodii. Został zaproponowany Piotr Rubik. Spotkaliśmy się, [...] rozmowa była rzeczowa, w zasadzie już wiedział, o co nam chodzi, tekst miał, więc omówiliśmy tylko ważne szczegóły techniczne i czekaliśmy na efekt - przekazał Raboszuk.

Wicemarszałek podkreślił również, że chciałby, aby jak najszersze grono słuchaczy, szczególnie z Mazowsza, zapoznało się z piosenką. - Ja już ją sobie nucę. Przesłuchałem trzy razy i wiedziałem, że to jest to - dodał.

Teledysk do utworu jest już dostępny w sieci. Możecie go obejrzeć poniżej:

Maraton Warszawski 2023. Zdjęcia uczestników:

Trzaskowski podsumowuje pięć lat rządów w Warszawie. Prezydent mówi "Super Expressowi" z czego ma satysfakcję, a co się nie udało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE