Wyglądają jak dziecięce zabawki! Najmniejsze ptaki drapieżne na świecie zamieszkały w Warszawie

2020-10-29 9:59 a.d.
Wyglądają jak dziecięce zabawki! Najmniejsze ptaki drapieżne na świecie zamieszkały w Warszawie
Autor: Canva.com / warszawskie zoo - Facebook Zdjęcie poglądowe

Wyglądają jak dziecięce zabawki! Najmniejsze ptaki drapieżne na świecie zamieszkały w zoo w Warszawie. Ptaszki o kolorowym upierzeniu mogą rozczulić nie tylko swoim wzrostem. Napuszone piórka i mały dzióbki robią sprawiają, że wyglądają uroczo. Mimo to, nie można zapomnieć, że są prawdziwymi łowcami! Więcej o nowych mieszkańcach stolicy przeczytacie w tym artykule!

Kolejni nowi i wyjątkowi mieszkańcy Ptaszarni to para sokolików czerwonookich (Polihierax semitorquatus). To jedne z najmniejszych ptaków drapieżnych świata. Dorosłe osobniki są wielkości szpaka, chociaż ich stosunkowo krótki ogon sprawia wrażenie jeszcze mniejszych. W naturze zamieszkują wschodnią i południową Afrykę, gdzie ich głównym pożywieniem są szarańczaki i drobne gryzonie. - czytamy na stronie warszawskiego zoo. Zdjęcia niezwykłych ptaszków możecie zobaczyć poniżej!

Wpadki nauczycieli na zdalnym nauczaniu. Papierosy, wódka, upadek księdza
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE