latarnie Wola

i

Autor: Ewa Sas

Wyglądają jak brzozy, ale to tylko pozory. Wystarczy aplikacja, by rozbłysły

2022-09-15 20:14

W parku Księcia Janusza zrealizowano innowacyjny projekt, który przysłuży się użytkownikom tamtejszego pumptracku. Wokół toru zamontowano bowiem wyglądające jak brzozy latarnie. Użytkownicy mogą włączać je przy pomocy aplikacji na smartfonie.

Popularny pumptrack na Woli

Pumptrack powstał w parku Księcia Janusza w 2017 roku. Przyciąga nie tylko osoby na rowerach, ale również chociażby na rolkach czy hulajnogach.

"To zajmujący 500 metrów kwadratowych, specjalnie wyprofilowany tor przeznaczony głównie dla rowerzystów. Składa się on z zakrętów i muld, które zmuszają użytkownika do 'pompowania', dzięki czemu może on pokonywać kolejne metry bez konieczności pedałowania" - piszą przedstawiciele władz dzielnicy.

- Pumptrack znajduje się na uboczu i jest ogólnodostępny. Co więcej, właśnie zrealizowaliśmy projekt, dzięki któremu korzystanie z obiektu będzie możliwe również po zmroku – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Czytaj również: Czy kolarze powrócą na Nowe Dynasy? Społecznicy na tak, ale władze są sceptyczne

Latarnie-brzozy w parku. Wystarczy je włączyć przez aplikację

O jakim projekcie mowa? Chodzi o montaż sześciu bardzo nietypowych latarni.

- Po pierwsze, latarnie wyglądają jak brzozy, przez co idealnie wkomponowują się w parkowe otoczenie. A po drugie – każdy użytkownik może je samodzielnie włączać o dowolnej godzinie. Potrzeba do tego tylko smartfona z zainstalowaną aplikacją – zdradza radna Urszula Kęcik-Staniszewska.

Jak włączyć opisywane latarnie? "Wystarczy zbliżyć się do nich z uruchomionym Bluetoothem, włączyć darmową aplikację "ASTorlik" (dostępna na systemami Android - red.), wybrać czas pracy oświetlenia od 30 do 120 minut i można cieszyć się bezpieczną jazdą po perfekcyjnie oświetlonym torze" - informują przedstawiciele Ratusza.

W Nieporęcie równy asfalt, w Warszawie piasek i błoto. Tak wygląda droga rowerowa nad Zegrze

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 17-latek potrącił 70-latka na skuterze i uciekł. Wpadł na kradzieży w drogerii
  2. Lodowisko na Torwarze już dostępne. Mieszkańcy mogą przyjść na łyżwy w konkretne dni
  3. Już 17 września na ulice Warszawy ruszą specjalne linie. Okazja jest wyjątkowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE