Wybory prezydenckie 2020: Czy można robić zdjęcia i filmy w lokalu wyborczym?

2020-07-12 15:01 STAN
Czy można robić zdjęcia w lokalu wyborczym?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Czy można robić zdjęcia w lokalu wyborczym?

Podczas wyborów prezydenckich 2020 możemy głosować korespondencyjnie lub wybrać się do lokalu wyborczego. Czy można robić sobie zdjęcia przy urnie wyborczej? Czy można robić zdjęcia w lokalu wyborczym? Jakie zasady obowiązują podczas głosowania? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Wybory prezydenckie 2020 - jakie zasady obowiązują w lokalu wyborczym?

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się w niedzielę 28 czerwca. Idąc do lokalu wyborczego należy pamiętać o założeniu maseczki. Warto też wziąć ze sobą własny długopis. To zasady, które obowiązują ze względu na pandemię koronawirusa. Należy jednak pamiętać też o zasadach, które obowiązują w lokalu wyborczym nawet poza poza pandemią.

Czytaj także: Wybory prezydenckie 2020: Od której i do której czynne są lokale wyborcze?

Wybory prezydenckie 2020 - czy można robić zdjęcia w lokalu wyborczym?

Zwykle w dniu wyborów widzimy, że osoby publiczne dzielą się w mediach społecznościowych zdjęciami zrobionymi podczas głosowania.Zdarzają się także sytuacje, gdy członkowie komisji zwracają wyborcom uwagę twierdząc, że robienie zdjęć jest zakazane.

Czytaj także: Wybory prezydenckie 2020: Jak oddać ważny głos w wyborach? Co sprawia, że głos jest nieważny?

Kto ma rację? Obie strony! Robienie zdjęć przy urnie wyborczej jest dozwolone. Ta czynność nie może jednak zakłócać powagi głosowania. Co więcej, żeby zrobić zdjęcie powinniśmy zapytać o zgodę przewodniczącego komisji. Musimy też pamiętać, by robiąc fotografię nie naruszać praw innych osób znajdujących się w lokalu, m.in. prawa do ochrony wizerunku.

Co nam grozi za brak maseczki?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.