Wszystkich Świętych w Warszawie: Wkrótce akcja Bezdomni dla bezimiennych

i

Autor: Facebook/Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego Wszystkich Świętych w Warszawie: Wkrótce akcja "Bezdomni dla bezimiennych"

Wszystkich Świętych w Warszawie: Wkrótce akcja "Bezdomni dla bezimiennych"

2022-10-19 11:10

Święto Zmarłych obchodzimy 1 listopada. W tym dniu odwiedzamy groby swoich bliskich i zapalamy symboliczne znicze. Od wielu lat Fundacja Kapucyńska w Warszawie organizuje akcję "Bezdomni dla bezimiennych", w ramach której jej podopieczni pomagają uprzątnąć groby nieznanych zmarłych.

"Bezdomni dla bezimiennych"

W tym roku akcja "Bezdomni dla bezimiennych" odbędzie się już po raz dziewiąty. Od wielu lat podopieczni Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego, która wspiera osoby w kryzysie bezdomności odwiedzają groby nieznanych zmarłych, tzw. NN (nomen nescio - imię nieznane). Łącznie pod opieką fundacji jest ponad 200 grobów na Cmentarzu Południowym w Antoninowie. Rok temu udało się wymienić krzyże na nagrobkach. W tym roku fundacja prowadziła zbiórkę na narzędzia do sprzątania grobów, kwiaty oraz znicze.

Czytaj także: Fundacja stworzyła dom dla młodych bezdomnych. Na jakich warunkach można skorzystać z pomocy?

Tegoroczna edycja akcji "Bezdomni dla bezimiennych" odbędzie się w najbliższą sobotę 22 października. Start o godz. 9.00 na Cmentarzu Południowym w Antoninowie. Fundacja zaprasza do pomocy wszystkich chętnych.

- Będzie co robić. Wymienimy ok 100 krzyży, posprzątamy, ozdobimy zniczami oraz pięknymi kwiatami wszystkie groby. Zapraszamy też na wspólne śniadanie i obiad a w międzyczasie kawę i kanapki. Chętnych zapraszam do kontaktu telefonicznego (661 177 777) - informuje fundacja w mediach społecznościowych.

Kaczyński był na grobie brata na Wawelu. Jego wizycie towarzyszyły krzyki i protesty

QUIZ. Zabawne nazwy miejscowości w Polsce. Czy wiesz, w którym są województwie?

Pytanie 1 z 15
W którym województwie znajduje się wieś Pasikurowice?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE