Zawodowcy za darmo pomogą znaleźć Ci pracę i napisać CV! Trwa akcja "Wracam na rynek"

2020-05-28 14:20 STAN
Wracam na rynek! Zawodowcy za darmo pomogą znaleźć Ci pracę i napisać CV!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Ponad stu zawodowych rekruterów pomoże osobom, które podczas pandemii koronawirusa straciły pracę. Specjaliści podpowiedzą, jak napisać CV i gdzie szukać odpowiednich ofert. Gdzie się zgłosić? Jak wypełnić formularz? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

Straciłeś pracę?

Wraz z pandemią koronawirusa i kolejnymi obostrzeniami, m.in. zamknięciem galerii handlowych, salonów kosmetycznych czy restauracji, wiele osób straciło zatrudnienie. Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, a najlepiej znają go zawodowi rekruterzy. - Rekruter to osoba, która ma dosyć dużą wiedzę na temat tego, jak poruszać się po rynku pracy. W związku z tym jest w stanie w tym momencie pomóc osobom, które poszukują tej pracy, w związku z tym jest w stanie w tym momencie pomóc tym osobom, które poszukują pracy, które od pewnego momentu nie były na tym rynku pracy i nie wiedzą jak się za to zabrać - tłumaczy koordynatorka akcji, Marta Aserigadu.

"Wracam na rynek"

Strona wracam-na-rynek.pl łączy rekruterów i osoby bezrobotne. Współpraca jest darmowa, ale zyskują wszyscy. Osoby bezrobotne otrzymują realną pomoc w znalezieniu pracy, a rekruterzy zyskują nowe doświadczenie w pracy doradcy zawodowego. Jak podkreśla koordynatorka akcji - rekruterzy także muszą być gotowi na zmianę branży w najbliższym czasie.

Jak napisać CV?

Łącznie do pomocy zgłosiło się ponad 100 rekruterów. Każdy z nich jest w stanie poświęcić na pracę kilka godzin dziennie. Oznacza to, że "Wracam na Rynek" pomaga średnio 500 osobom tygodniowo. - Podpowiadają jak napisać CV, jak skorzystać z mediów społecznościowych do poszukiwania pracy, gdzie aplikować, w jaki sposób kontaktować się obecnie z pracodawcami, w jaki sposób zwrócić na siebie uwagę, albo po prostu zainteresować swoją aplikacją - dodaje Aserigadu.

Zgłaszać się do akcji można za pośrednictwem strony wracam-na-rynek.pl.

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.