WOŚP 2021: FINAŁ w Warszawie. Jak będzie wyglądać Wielka Orkiestra w tym roku?

2021-01-14 14:38 P.R
29. WOŚP w Białymstoku
Autor: UM Białystok 29. WOŚP w Białymstoku

Z powodu obowiązujących obostrzeń i narodowej kwarantanny termin 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został przesunięty z 10 na 31 stycznia, a spora część wydarzeń i samej kwesty przeniesie się do internetu. Jak będzie wyglądał tegoroczny finał WOŚP?

Mimo trwającej pandemii COVID-19 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie spowalnia. W tym roku zorganizowano 1362 sztaby w całym kraju i poza jego granicami, a w imprezie bierze udział 120 tys. wolontariuszy. Tegoroczny finał będzie się jednak różnił od poprzednich. Z powodu pandemii zbiórki do puszek będą odbywać się w dużej mierze przez serwis Siepomaga.pl. Pieniądze do puszek stacjonarnych będzie można wrzucać w sklepach i instytucjach. Część wolontariuszy pojawi się jednak na ulicach. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną tegoroczny Finał WOŚP zostanie też uszczuplony o program artystyczny, licytację i kiermasz.

Obchody 2 rocznicy zabójstwa Pawła Adamowicza

Finał WOŚP 2021 w Warszawie

Sztab w Warszawie przygotowuje m.in. wspólne czytanie fragmentów książek. Zostały zaproszone znane osoby ze świata literatury, a także filmu, muzyki, telewizji i internetu. Wydarzenie będzie transmitowane online na stronie sztabowej na Facebooku. Transmisja rozpocznie się w sobotę 30 stycznia o godz. 21.00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin. Na placu Defilad w Warszawie odbędą się też koncerty m.in. zespołu Dżem, Piersi, Voo Voo i Kwiat Jabłoni. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na laryngologię dziecięcą. Jurek Owsiak nie wyklucza jednak także kolejnej pomocy szpitalom walczącym z pandemią. Tegoroczne hasło "WYGRYWAMY" nawiązuje do pandemii i ma dodawać sił i otuchy do pokonania koronawirusa.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!