WOŚP 2020 - Warszawa. Zmiany w parkowaniu i w ruchu [MAPA UTRUDNIEŃ]

2020-01-12 9:31
Wkrótce 28. finał WOŚP w Warszawie
Autor: WOŚP, mat. prasowe Jurek Owsiak gotowy do 28. finału WOŚP

Już wkrótce odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dziecięcą medycynę zabiegową. Oprócz zbiórki wydarzeniu towarzyszy wiele atrakcji. Większość z nich odbędzie się na placu Bankowym w Warszawie. W związku z tym w centrum stolicy pojawią się tymczasowe zmiany w parkowaniu i w ruchu.

"Policz się z cukrzycą"

Wielki finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 12 stycznia, ale niektóre atrakcje startują wcześniej. 11 stycznia, już po raz czternasty odbędzie się bieg "Policz się z cukrzycą". Trasa przebiega m.in. Krakowskim Przedmieściem, ul. Świętokrzyską, pl. Powstańców Warszawy, ul. Jasną, Mazowiecką i pl. marsz. J. Piłsudskiego. Start i meta 5-kilometrowego biegu będą zlokalizowane na pl. Teatralnym. Należy spodziewać się utrudnień.

Utrudnienia w ruchu i w parkowaniu

  • Od 2 do 16 stycznia zamknięty jest parking na pl. Teatralnym.
  • Od 5 do 16 stycznia niedostępne będą także miejsca parkingowe na pl. Bankowym. Równocześnie wyłączona z ruchu zostanie jezdnia łącząca plac z ul. Elektoralną oraz jezdnia po południowej stronie placu (pomiędzy ul. Marszałkowską a Elektoralną) – nie będzie można skręcić z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w ul. Elektoralną lub wyjechać z ul. Przechodniej na ul. Marszałkowską.
  • Od niedzieli, 5 stycznia, przywrócone zostanie połączenie ulic Przechodniej i Elektoralnej.
  • Od 8 stycznia wyłączone z parkowania będą miejsca wzdłuż głównego budynku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy pl. Bankowym 3/5.
  • W dniu Finału WOŚP, 12 stycznia, w godz. 10.00 – 24.00, zamknięty będzie pl. Bankowy i ul. Marszałkowska na odcinku od al. „Solidarności” do ul. Królewskiej (możliwy wyjazd z pl. Żelaznej Bramy w kierunku ul. Królewskiej).
28. finał WOŚP w Warszawie, mapa utrudnień
Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe 28. finał WOŚP w Warszawie, mapa utrudnień

WOŚP 2019 - koncerty

Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to przede wszystkim gigantyczna zbiórka – wolontariusze w Polsce i w wielu miejscach na świecie zbierają pieniądze do specjalnych puszek, a w zamian rozdają pamiątkowe naklejki w kształcie serca. Oprócz tego na placu Bankowym odbędzie się mnóstwo koncertów. Wystąpią m.in. Majka Jeżowska, Daria Zawiałow czy Agnieszka Chylińska.


Więcej na temat 28. finału WOŚP przeczytasz >>TUTAJ<<

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE