WOŚP 2020 w Warszawie: Prezydent Trzaskowski zbiera pieniądze do puszki

2020-01-12 20:01
Prezydent Trzaskowski kwestuje na ulicach Warszawy
Autor: Super Express, fot. Marek Kudelski Prezydent Trzaskowski kwestuje na ulicach Warszawy

Trwa 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach kwestuje około 120 tysięcy wolontariuszy. Wśród nich wiele gwiazd, ale także... urzędnicy! Na stołecznych ulicach można było dzisiaj spotkać prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Gdzie zbierał pieniądze prezydent stolicy?

We wszystkich miastach w Polsce, a nawet na świecie wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierają dziś pieniądze dla dziecięcej medycyny zabiegowej, czyli m.in. na wyposażenie sal operacyjnych. Oprócz zbierania pieniędzy do puszek, fundację można wesprzeć także poprzez aukcje internetowe. Można znaleźć tam m.in. spotkania ze znanymi osobami, samochody, a nawet replikę Medalu Noblowskiego Olgi Tokarczuk. W popularnym serwisie aukcyjnym znalazło się też wiele przedmiotów wystawionych przez miejskich urzędników czy instytucje. Wśród nich m.in. kolacja przygotowana przez wiceprezydenta Rabieja czy podróż w czasie z Miejskimi Zakładami Autobusowymi. Można wylicytować też zbiór nagrodzonych przez miasto książek, które na aukcje przekazał prezydent Trzaskowski.

Warszawa znalazła się dziś w centrum wydarzeń, bo to właśnie tutaj powstało wielkie "miasteczko WOŚP", które stało się tymczasową siedzibą fundacji. To właśnie z tego miejsca prowadzona jest transmisja z 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jedyny finał, którego gospodarzem nie jest miasto, ale właśnie fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To nie znaczy jednak, że urzędnicy nie angażują się w pomoc przy finale. Na stołecznych ulicach, a dokładnie na Nowym Świecie można było dziś spotkać prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego, który zbierał pieniądze do puszki. Zebrane dziś pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie dziecięcej medycyny zabiegowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE