WOŚP 2020 w Warszawie: Jak rozpoznać wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

2020-01-12 11:45
Jak rozpoznać wolontariusza WOŚP?
Autor: WOŚP, mat. prasowe Jak rozpoznać wolontariusza WOŚP?

Trwa 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane na wsparcie dziecięcej medycyny zabiegowej. Od rana na stołecznych ulicach można spotkać wolontariuszy zbierających pieniądze do puszek. Niestety nawet podczas takiej imprezy, jak finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można trafić na oszustów. Dlatego warto wiedzieć, co powinien mieć przy sobie wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jak wygląda właściwa puszka WOŚP 2020.

Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze będzie zbierać ponad 100 tysięcy wolontariuszy. Łącznie zarejestrowano aż 120 tysięcy osób chętnych do pomocy. Wydrukowano miliony czerwonych serduszek, które mają być nagrodą za wsparcie fundacji. Jednak jak przypominają organizatorzy zbiórki, każdy wolontariusz powinien mieć przy sobie specjalny identyfikator, na którym znajdują się imię, nazwisko, zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki i hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora. Nieodłącznym atrybutem wolontariusza jest też puszka z charakterystycznym nadrukiem z żaglówkami. Powinien się tam także znajdować napis "28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Każdy wolontariusz ma przy sobie także pakiet kolorowych serduszek i kompana - ze względów bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu.

To już 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Harmonogram wydarzeń, które odbędą się w Warszawie znajdziecie >>TUTAJ<<. Przygotowaliśmy także spis utrudnień i objazdów. Więcej na temat aukcji przeczytacie >>TUTAJ<<.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE